Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Jubileusz 50 lecia Akademii Pomorskiej w Słupsku Godło

Studenci

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk

Informacje dla osób niepełnosprawnych

Punkt Obsługi Osób Niepełnosprawnych - Koordynator ds. osób niepełnosprawnych: mgr Bogusława Medwid. Godziny przyjęć: poniedziałek - piątek, w godz. od 9.00 do 15.00, ul. Bohaterów Westerplatte 64, pokój 321, tel. 59 84 05 940

Indywidualne konsultacje psychologiczne - na terenie kampusu Uczelni przy ul. Spacerowej 1 DS 4, pokój 3, w każdy czwartek od godz. 17.00 - 18.30

Konsultacje prowadzi psycholog z poradni psychologiczno-pedagogicznej mgr Jolanta Łaćwik - Kowalczuk

Więcej informacji:

Kierownik Biura ds. Kształcenia i Studentów - mgr Bogusława Medwid,  ul. Bohaterów Westerplatte 64, pokój  321

Telefon: 59 84 05 940; e-mail: boguslawa.medwid@apsl.edu.pl

Aktualności

Uwaga, studenci niepełnosprawni!

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu naszej Uczelni uprzejmie informuje, że w roku akademickim 2018/19 studenci z kierunków objętych obowiązkowymi zajęciami  wychowania fizycznego, którzy posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, są również objęci obligatoryjnymi zajęciami wychowania fizycznego. Zajęcia te realizują ze swoimi rocznikiem lub mają możliwość uczęszczania na zajęcia ruchowe przeznaczone wyłącznie dla nich. Ponadto studenci z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności WSZYSTKICH roczników mają możliwość uczęszczania na zajęcia ruchowe przeznaczone wyłącznie dla nich:

Wspomniane ćwiczenia realizowane są w następujących dniach:

- poniedziałki godz. 16.45 – 18.15 – prowadząca mgr Małgorzata Bieńkowska

- czwartki godz. 18.30 – 20.00 – prowadzący  mgr Marek Pasławski

Program Dostępność Plus - link do informacji o konsultacjach Programu Dostępność Plus. Zachęcamy do wzięcia udziału w konsultacjach - termin upływa 6 kwietnia. Projekt programu jest dostępny także w języku migowym (link).

Zobacz: Projekt Niepełnosprawni na etacie

UWAGA!

Ogólnopolski Konkurs "Otwarte drzwi" 

image alt text

          Zapraszamy do darmowej wypożyczalni rowerów rehabilitacyjnych dla osób  z niepełnosprawnościami. Wypożyczalnia mieści się w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym im. T. Gwiżdża, przy ul. Niedziałkowskiego 2 w Słupsku. Osoby odpowiedzialne za wypożyczanie:     

  1. Marcin Chachuła-Domański  – tel. 696015644     
  2. Wojciech Strójwąs  – tel. 693886524  

Godziny pracy wypożyczalni rowerów rehabilitacyjnych w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym im. T. Gwiżdża:

  1. poniedziałek – piątek 14.00-21.00,     
  2. sobota – niedziela 8.00-16.00.

Wszystkie informacje dotyczące wypożyczalni znajdują się na stronie miejskiej. Zapraszamy!

Więcej aktualności:

III Obóz integracyjno-szkoleniowy ZAWSZE RAZEM

           W dniach 03.09.2018-09.09.2018 r. po raz trzeci odbył się obóz integracyjno-szkoleniowy dla studentów AP w Słupsku z orzeczeniem o niepełnosprawności. Miejscem spotkania był ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem Garczyn koło Kościerzyny. Piękna słoneczna pogoda przyniosła uczestnikom obozu dobre nastroje i pozwoliła m.in.  na długie i bardzo udane wyprawy kajakowe. Wieczorem, już po kolacji, pływając na kajakach można było podziwiać piękne zachody słońca nad jeziorem. Część uczestników obozu korzystała również z rowerów, jeżdżąc po pełnych uroku Kaszubach. Do dyspozycji były także kije nordic walking, boisko do siatkówki i koszykówki, ringo i badminton. Dużą popularnością cieszyły się rozgrywki w grach pojedynczych i podwójnych w boule. Grupa uczestników pływała również na terenie kościerskiego aquaparku.

               Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę studenci biorący udział w spotkaniu integracyjnym wraz z organizatorami obozu byli również w Muzeum Hymnu Narodowego. Znajduje się ono w dworku w Będominie, w którym urodził się twórca hymnu – Józef Wybicki.

            Ze smutkiem i żalem studenci naszej Akademii i ich opiekun – mgr Bogusława Medwid, Koordynator ds. Studentów Niepełnosprawnych AP w Słupsku oraz prowadzący zajęcia usprawniające mgr Marek Pasławski ze Studium WF i Sportu naszej Uczelni opuszczali okolice Garczyna.

              Dużym wsparciem dla przebiegu tego wrześniowego kilkudniowego obozu naszych studentów była życzliwość Pani Prorektor ds. Kształcenia i Studentów dr hab. Danuty Gierczyńskiej, prof. AP, za którą to serdecznie dziękujemy!

          Za rok – z pewnością – studenci z organizatorami obozu integracyjnego wrócą w okolice Garczyna, a już dziś kierują oni zaproszenie na kolejne, tym razem zimowe spotkanie integracyjne w górach pod hasłem „ZAWSZE RAZEM!”.

Zobacz też:

Znajdziesz nas tutaj