Aktywna Akademia Godło

Program Stypendialny SSHN na pobyt badawczy we Francji

Stypendium SSHN skierowane jest do polskich i zagranicznych badaczy pracujących w polskiej instytucji naukowej, którzy chcieliby prowadzić badania we Francji.

28.10.2021
Granty naukowe Fundacji Kościuszkowskiej

Fundacja Kościuszkowska w ramach Exchange Program to The USA, ogłasza nabór wniosków o granty naukowe na prowadzenie projektów badawczych i rozwojowych w amerykańskich ośrodkach naukowych.

28.10.2021
Pierwszy konkurs Europejskiego Partnerstwa na rzecz Bioróżnorodności - BiodivERsA+

Narodowe Centrum Nauki we współpracy z Europejskim Partnerstwem na rzecz Bioróżnorodności (BiodivERsA+) ogłasza konkurs na międzynarodowe projekty badawcze mające na celu wspieranie ochrony bioróżnorodności w ekosystemach lądowych i morskich.

07.10.2021
Dofinansowanie Ministerstwa Edukacji i Nauki na projekt badawczy

Miło nam poinformować, że wniosek dr hab. Adeli Kuik-Kalinowskiej, prof. AP otrzymał pozytywną ocenę ekspertów w ramach programu Doskonała Nauka - Wsparcie monografii naukowych (MEiN) i uzyskał finansowanie w kwocie 27 100 zł.

17.09.2021
Cztery nowe konkursy Narodowego Centrum Nauki

Narodowe Centrum Nauki ogłasza cztery nowe konkursy: OPUS, SONATA, PRELUDIUM BIS i POLONEZ BIS. Wsparcie na badania mogą otrzymać badacze i badaczki o różnym stażu i doświadczeniu, i naukowcy z zagranicy, którzy przyjadą prowadzić badania w Polsce.

16.09.2021
Konkurs o Europejską Nagrodę Naukową im. Stanisława Lema

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie o Europejską Nagrodę Naukową im. Stanisława Lema, ustanowioną przez Politechnikę Wrocławską, która upamiętniła tego wybitnego polskiego pisarza i wizjonera w roku setnej rocznicy jego urodzin.

15.09.2021