Aktywna Akademia Godło Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Polonez Bis 3

Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłasza konkurs POLONEZ BIS 3 na 24-miesięczne projekty badawcze realizowane przez naukowców przyjeżdżających z zagranicy.

23.09.2022
Granty Interwencyjne NAWA – nabór wniosków w ramach drugiej rundy 2022 otwarty

Program Granty Interwencyjne NAWA wspiera współpracę międzynarodową zespołów badawczych lub mobilność międzynarodową naukowców, które są podejmowane w reakcji na nagłe, ważne, nieprzewidziane zjawiska społeczne, cywilizacyjne i przyrodnicze o konsekwencjach globalnych lub istotnych regionalnie.

08.09.2022
Sonata bis 12

Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłasza konkurs SONATA BIS 12 na projekty badawcze mające na celu powołanie nowego zespołu badawczego, prowadzącego badania naukowe o charakterze podstawowym. Konkurs skierowany jest do osób, które uzyskały stopień naukowy doktora w okresie od 5 do 12 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem.

01.08.2022
Maestro 14

Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłasza konkurs MAESTRO 14 na projekty badawcze dla doświadczonych naukowców mające na celu realizację pionierskich badań naukowych, w tym interdyscyplinarnych, ważnych dla rozwoju nauki, wykraczających poza dotychczasowy stan wiedzy i których efektem mogą być odkrycia naukowe.

01.08.2022
Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło nabór kandydatów na członków Rady Narodowego Centrum Nauki.

Zgłoszenia będą przyjmowane pocztą oraz poprzez ePUAP do 29 lipca 2022 r.

05.07.2022
Nagroda Wydziału I PAN im. L. Krzywickiego w dziedzinie socjologii

Szanowni Państwo, w bieżącym roku zostanie przyznana Nagroda Wydziału I PAN im. L. Krzywickiego w dziedzinie socjologii.

29.06.2022