KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Porozumienie z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy

30 stycznia 2019 r. Akademia Pomorska w Słupsku podpisała porozumienie o współpracy z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy.

W imieniu JM dra hab. inż. Zbigniewa Osadowskiego, prof. AP  umowę podpisał Prorektor ds. Nauki dr hab. inż. Aleksander Astel, prof. AP. Partnera naszej Uczelni reprezentował Kanclerz Wyższej Szkoły Gospodarki Pan Filip Sikora. W spotkaniu uczestniczyli także Dziekan Wydziału Nauk o Zarządzaniu i Bezpieczeństwie AP w Słupsku dr hab. Andrzej Urbanek, prof.AP oraz Dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego dr hab. Janusz Gierszewski, prof.AP.

Zakres porozumienia obejmuje wspólną realizację projektów badawczo-wdrożeniowych oraz dydaktycznych, w tym e-learning, aplikowanie o środki zewnętrzne oraz realizację działań prospołecznych na rzecz regionu.