KDN - Konstytucja Dla Nauki Jubileusz 50 lecia Akademii Pomorskiej w Słupsku Godło

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

Sukces naszego studenta w Mistrzostwach Polski

18 maja 2019 r. w Skrzatuszu rozegrano Mistrzostwa Polski oraz Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Księży i Ministrantów w Kolarstwie Szosowym.

Na starcie w różnych kategoriach stanęło niemal 100 zawodników, w tym prawie 20 kapłanów. W tym gronie był student Akademii Pomorskiej, Jan Krukowski-student I roku kosmetologii, reprezentujący diecezję pelpińską jako ministrant w kategorii lektor starszy. W wyścigu głównym, liczącym 38 kilometrów, razem z księdzem Adrianem Jurkiem z diecezji kaliskiej student AP w Słupsku szybko odjechał od głównej grupy, zachowując przewagę aż do samej mety i zdobywając tytuł Mistrza Polski ministrantów. Gratulujemy!

image alt text