Wizyta Prorektora ds. Nauki dr. hab. inż. Aleksandra Astela, prof. AP w Uniwersytecie w Debreczynie

25 października br. na zaproszenie Dziekana prof. Ferenca Kuna, oraz dr. Istvana Grigorszky’ego, Kierownika Instytutu Hydrobiologii Wydziału Nauk i Technologii Uniwersytetu w Debreczynie (Węgry) odbyło się spotkanie

z udziałem Prorektora ds. Nauki dr. hab. inż. Aleksandra Astela, prof. AP dotyczące podpisania umowy w ramach programu Erasmus+.  Umożliwia ona organizację mobilności studentów i kadry akademickiej, a także omówienie zasad współpracy naukowej z projektów finansowanych ze środków krajowych oraz międzynarodowych ze szczególnym uwzględnieniem programu Horyzont 2020, stworzenie modelu współpromotorstwa w przewodach doktorskich otwieranych w Uniwersytecie w Debreczynie, jak również organizację studiów w ramach Podwójnego Dyplomu lub wymianę semestralną.

Uniwersytet w Debreczynie (https://www.edu.unideb.hu/) to uczelnia, która - będąc drugą, co do wielkości, uczelnią węgierską  - kształci ponad 40 tysięcy studentów na 14 wydziałach: rolniczym, prawnym, medycznym, humanistycznym, muzycznym, zdrowia, stomatologicznym, farmacji, pedagogicznym, informatycznym, ekonomicznym, kultywacji ziemi, technicznym i nauk przyrodniczych.