Spotkanie "Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dla Firm"

21 listopada 2018 w Słupskim Inkubatorze Technologicznym odbyło się spotkanie "Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (agencja Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego) dla Firm"

– wsparcie dla przedsiębiorców z POIR, podczas którego uczestnicy – przedstawiciele firm z regionu słupskiego – dowiedzieli się, jak uzyskać dotację na rozwój firmy.

Gościem honorowym spotkania był Minister Piotr Müller z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który zaprosił przedstawicieli firm z regionu słupskiego do współpracy z Akademią Pomorską. Z ramienia naszej Uczelni w spotkaniu tym uczestniczyła Marzena Łukasik – Dyrektor Biura Rektora, a także Pracownicy Sekcji ds. Funduszy Zewnętrznych.

Podczas spotkania została zaprezentowana oferta wsparcia Narodowego Centrum badań i Rozwoju (NCBR) dla rozwoju biznesu. Eksperci z NCBR przedstawili możliwości pozyskania dotacji na działania, które pozwolą firmie na wprowadzenie nowatorskich rozwiązań w prowadzonej działalności lub udoskonalenie już istniejących produktów lub usług.