Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło
Akadamia Pomorska Słupsk
Słupskie Mikołajki z naszą Uczelnią

Słupskie Mikołajki z naszą Uczelnią

6 grudnia 2018 r. studenci oraz wykładowcy z Instytutu Fizyki Akademii Pomorskiej w Słupsku reprezentowali naszą Uczelnię na Słupskich Mikołajkach, zorganizowanych przez Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

        Prezentowali oni wystawę – „Fizyka zabawek”, która już od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży. Wystawa ta zawierała wiele eksponatów dotyczących m.in. zjawisk elektryczności i magnetyzmu. Największe emocje wzbudzała kula plazmowa – można było obserwować tu widowiskowe wyładowania elektryczne. Dużo uwagi oglądający poświęcili także zjawiskom magnetycznym; dotyczącym optyki oraz związanym z mechaniką czy też przedstawiającym procesy termodynamiczne. Mikołajkowym hitem „Fizyki zabawek” była magiczna skarbonka, w której w niewyjaśnionych okolicznościach ginęły wrzucone tam pieniądze.  
       Publiczność, licznie zgromadzona przy stoisku naszej Uczelni, zapamięta z pewnością wielkie emocje dzieci, jak i zainteresowanie eksperymentami fizycznymi oraz radość ich rodziców.

Zob.zdjęcia:


 

Znajdziesz nas tutaj