Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło
Akadamia Pomorska Słupsk
Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy z firmą Scania Production Słupsk S.A.

Podpisanie porozumienia o wzajemnej współpracy z firmą Scania Production Słupsk S.A.

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną w Polsce sfinalizowano porozumienie pomiędzy Akademią Pomorską w Słupsku, a firmą produkcyjną Scania Production Słupsk S.A.

W efekcie starań pracowników Biura ds. Nauki podpisano porozumienie, które otwiera studentom Uczelni możliwość odbywania specjalistycznych staży oraz praktyk zawodowych a nauczycielom akademickim realizację działań badawczo-rozwojowych w kooperacji z firmą o międzynarodowej renomie. Nowe porozumienie wydaje się szczególnie perspektywiczne w realizacji planów zawodowych dla studentów nowo utworzonego kierunku logistyka. W ramach nawiązanej współpracy studenci Akademii Pomorskiej w Słupsku będą mogli uczestniczyć w procesie opracowywania i wprowadzania nowych rozwiązań informacyjno-technologicznych, natomiast firma Scania Production Słupsk S.A. wesprze Uczelnię w zakresie rozwoju dedykowanej oferty edukacyjno-szkoleniowej, jak również w monitorowaniu potrzeb rynku pracy.
Jest nam niezmiernie miło, że kolejny sukces w nawiązywaniu kontaktów z otoczeniem gospodarczym może zapewnić przyszłym absolwentom Uczelni łatwiejszy start w początkowych etapach kariery zawodowej.

image alt text
image alt text

 

Znajdziesz nas tutaj