Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki
Wybory
2020
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło
Akadamia Pomorska Słupsk
Konferencja prasowa z udziałem Prorektora ds. Nauki dr. hab. inż. Aleksandra Astela, prof. AP na temat organizacji XVII edycji Bałtyckiego Festiwal...

Konferencja prasowa z udziałem Prorektora ds. Nauki dr. hab. inż. Aleksandra Astela, prof. AP na temat organizacji XVII edycji Bałtyckiego Festiwal...

2 marca 2020 r. w Sali Ślubów słupskiego Ratusza odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prorektora ds. Nauki dr hab. inż. Aleksandra Astela, prof. AP na temat organizacji XVII edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki która będzie rewolucyjna pod każdym względem.  

Tegoroczny Festiwal zostanie zorganizowany w konwencji dwóch dni w terminie 22-23 maja 2020 r. z uwzględnieniem organizacji części imprez popularyzujących naukę w przestrzeni miejskiej nawiązując tym samym do działań prospołecznych Akademii Pomorskiej w Słupsku. Zachęcamy do obejrzenia konferencji prasowej z udział Pana Prorektora:  https://gp24.pl/baltycki-festiwal-nauki-wyjdzie-w-tym-roku-do-miasta/ar/c1-14834832


22 maja 2020 r. planuje się zorganizowanie tradycyjnego pikniku naukowego na terenie kampusu przy ul. Arciszewskiego 22a z szeregiem zajęć o charakterze warsztatowym przygotowanych przez studentów i nauczycieli AP, które odbędą się w nowoczesnych pracowniach dydaktycznych. Dodatkowo, na wolnym powietrzu przy współudziale Teatru Władca Lalek, pracowni Coolturka, IV LO w Słupsku oraz planetarium mobilnego Bajkonur planuje się organizację stacjonarnych stanowisk pokazowych umożliwiających interaktywne obcowanie z nauką. Piknik naukowy przeznaczony jest dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży objętej obowiązkiem szkolnym ze Słupska i subregionu.


23 maja 2020 r., dzięki uprzejmości Prezydent miasta Słupska Pani Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej, Akademia Pomorska w Słupsku wraz z partnerami (m.in. Miasto Słupsk, Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku, Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” oraz Muzeum Pomorza Środkowego) zorganizuje „dzień festiwalowy dla rodzin” z prezentacjami w czterech obszarach tematycznych: 
1.    Medycyna i zdrowie
2.    Przyroda i technika
3.    Historia i sztuka
4.    Pedagogika i socjologia

Wyjątkowość tegorocznej edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki podkreśla konkurs, który ogłoszono w słupskich placówkach edukacyjnych na najlepsze tło, które zostanie wykorzystane w realizacji plakatu promującego to wyjątkowe wydarzenie. Na konkurs nadesłano 27 zgłoszeń wykonanych w różnych technikach przez uzdolnioną plastycznie młodzież, między innymi ze Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii i II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Słupsku. 
Wszystkie nadesłane prace przedstawiamy w załączonej galerii dziękując z udział w konkursie. Ceremonia wręczenia nagród wraz z wystawą nadesłanych prac uświetni „dzień festiwalowy dla rodzin” w słupskiej Hali Gryfia. 

1 miejsce: Oktawia Latała, II Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku
2 miejsce: Marcel Łazarek, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku
3 miejsce: Oliwia Lewandowska, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku
wyróżnienie: Julia Meldner, Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupsku.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Znajdziesz nas tutaj