Kolegium Samorządowo-Akademickie

W dniu 28 stycznia odbyło się Kolegium Samorządowo-Akademickie celem, którego jest wymiana doświadczeń i tworzenie działań wspierających rozwój Akademii w regionie.

Członkami Kolegium Samorządowo-Akademickiego są przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu i Rady Miasta Słupska oraz Starostwa Słupskiego.

Na spotkaniu poruszono bieżące tematy w zakresie współpracy oraz wsparcia Uczelni przez władze miejskie – w szczególności rozwiązania dotyczące poprawy funkcjonowania studentów i doktorantów w przestrzeni Słupska; aktywności Akademii na rzecz promocji kultury, sztuki; wdrażanie akademickich przedsięwzięć prozdrowotnych  w działalności Trzech Fal; czy komercjalizacji potencjału naukowego naszej Uczelni.

Ww. bieżące zadania mają zostać szczegółowo określone w planie współpracy.