Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

Aktywna Akademia Godło Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
Akadamia Pomorska Słupsk

Historyczny czwartek - „Wybory do Sejmu Polski Ludowej na ziemi słupskiej prawdziwe, czy sfałszowane?”

Tym razem WYJĄTKOWO nie w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej, a w Akademii Pomorskiej w Słupsku w pierwszy czwartek grudnia, tj. 2.12.2021 o godz. 17:00 serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu słupskich Historycznych Czwartków.

Temat spotkania:

„Wybory do Sejmu Polski Ludowej na ziemi słupskiej prawdziwe, czy sfałszowane?”

Wybory w okresie PRL wzbudzały i wzbudzają wiele kontrowersji. Słupski historyk dotarł do dokumentów świadczących jak one wyglądały na naszym terenie. Opowie m. in. o próbach manipulacji wynikami, tak aby były właściwie dla rządzącej wówczas partii. Opowiadał będzie także o sytuacji w najtrudniejszych czasach reżimu stalinowskiego. Jaką rolę podczas wyborów odgrywały służby?

 

prowadzenie: Tomasz Częścik

gość specjalny: dr hab. prof. AP Zenon Romanow

 

Miejsce: Akademia Pomorska w Słupsku, ul. Arciszewskiego 22a, sala 26

Uwaga: Liczba miejsc ograniczona.

 

Historyczne Czwartki organizowane są w ramach projektu Aktywna Akademia, dedykowanego Akademii Pomorskiej w Słupsku, finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Bezpośrednio za organizację odpowiadają Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku i Instytut Historii Akademii Pomorskiej w Słupsku.

 

Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne w związku z pandemią Covid-19 na terenie obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust.

 

 

Zdjęcie Naczelne Archwium Państwowe/nac.gov.pl

Znajdziesz nas tutaj