Gratulacje

8 kwietnia br. odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu 15-lecia działalności Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w których uczestniczył JM Rektor naszej Uczelni dr hab. inż. Zbigniew Osadowski, prof. AP.

Słupski Uniwersytet Trzeciego Wieku przez piętnaście lat istnienia  wyróżnił się  aktywnością i różnorodnością działań animujących rozwój kulturalno-edukacyjny z udziałem pokolenia seniorów. Ważną rolę w tym rozwoju odgrywa również Akademia Pomorska. W zeszłym roku nasza Uczelnia uzyskała dofinansowanie 309 tysięcy złotych w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku”.  Z nadesłanych na konkurs wniosków najwyżej oceniony został program  Akademii Pomorskiej pn. „ASA Akademia Seniora Aktywnego”.

Obchody 15-lecia SUTW  są  także symbolicznym wydarzeniem, wpisującym się w Rok Jubileuszu 50-lecia Akademii Pomorskiej, z którą od początku swego istnienia współpracuje Słupski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

W imieniu władz rektorskich Akademii Pomorskiej i całej społeczności akademickiej Organizatorom, Zarządowi i całemu gronu Słuchaczy Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku składamy serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania i szacunku za podejmowane inicjatywy na rzecz edukacji i integracji społeczności seniorów, życząc  dalszych sukcesów w podejmowanych działaniach dla aktywizacji osób starszych.