Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki
Wybory
2020
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło
Akadamia Pomorska Słupsk
Gala jubileuszowa Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej

Gala jubileuszowa Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej

19 października br.  Słupska Izba Przemysłowo-Handlowa obchodziła Jubileusz 25-lecia działalności. 

       Doniosłe wydarzenie z udziałem byłych i obecnych działaczy słupskiego samorządu gospodarczego zaszczycił obecnością Pan Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej. W jubileuszowej gali uczestniczył także JM Rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku dr hab. inż. Zbigniew Osadowski, prof. AP.

           Słupska Izba Przemysłowo-Handlowa jest ważnym partnerem naszej Uczelni w ramach Słupskiego Ośrodka Akademickiego. Data jej powstania to  31.07.1993 roku, a od 5.08.1993 roku Słupska Izba Przemysłowo-Handlowa stała się członkiem Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. Jubileusz Izby przypadł w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej wyjątkowej okazji władze Izby postanowiły ufundować sztandar upamiętniający dokonania wszystkich członków SIPH w ćwierćwieczu działalności. Fundatorami sztandaru stali się liczni przedsiębiorcy i sympatycy Izby, a w ich gronie – Akademia Pomorska w Słupsku, która kilkakrotnie była wskazywana jako instytucja ściśle współpracującą z gospodarką i reagująca na potrzeby rynku.

           Honorowy patronat nad Jubileuszem 25-lecia SIPH objął Pan Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej. Ceremonia wręczenia sztandaru i uhonorowanie zasłużonych działaczy stanowiły kulminację święta słupskich przedsiębiorców. W tym wyjątkowym dniu oddano hołd, wspominano i wyróżniono wszystkich, których praca legła u podstaw rozwoju słupskiej Izby. Dzięki zaangażowaniu wielu osób Izba stała się ważnym gospodarczym partnerem na mapie Pomorza Środkowego, wnosząc istotny wkład w jego przemiany gospodarcze i rozwój.

Fot. SAS, P. Mandryk

Zapraszamy do fotogalerii:

Znajdziesz nas tutaj