Wizyta wykładowców i studentów AP

W mysłowickiej siedzibie Stowarzyszenia Ognisk Muzycznych Amadeusz gościli  studenci oraz wykładowcy  Instytutu Muzyki z Akademii Pomorskiej

z dr hab. Moniką Zytke, prof. AP. Goście zwiedzili ciekawe miejsca w regionie i zaprezentowali koncert. Była to wizyta studyjna w ramach realizowanego projektu z Funduszów Europejskich – Wiedza i Rozwój o podnoszeniu kompetencji studentów z kierunku Edukacja Artystyczna. W jej ramach nasi wykładowcy i studenci poznali Katowice jako miasto muzyki, a także siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i studio nagraniowe. Program pobytu obejmował wykład o działalności merytorycznej Amadeusza, zapoznanie się z formami zajęć, wspólny  koncert oraz rozmowy z uczniami i rodzicami. Studenci zaśpiewali trzy pieśni oraz zatańczyli pawanę. Była to pierwsza,  ale prawdopodobnie nie ostatnia w siedzibie stowarzyszenia, wizyta studentów i wykładowców z naszej Uczelni.