Wizyta JM Rektora AP w Słupsku w Kazachstanie

W dniach 4-5 października b.r. JM Rektor Akademii Pomorskiej dr hab. inż. Zbigniew Osadowski, prof. AP, brał udział na zaproszenie władz Kazachskiego Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego

im. Abaya w obchodach 90-lecia Uniwersytetu.

W ramach uroczystości JM Rektor AP w Słupsku uczestniczył w posiedzeniu Euroazjatyckiego Stowarzyszenia Uniwersytetów Pedagogicznych (EAPU) i Rady Rektorów Uczelni Wyższych Republiki Kazachskiej. W trakcie obrad prowadzono dyskusje na temat obecnej sytuacji w sferze kształcenia pedagogicznego, przygotowania kadr nauczycieli i pedagogów, wypracowania wspólnych kierunków międzynarodowej współpracy, która będzie wsparciem dla nauki oraz innowacyjnych metod kształcenia. Podczas dyskusji zwrócono uwagę również na możliwość współpracy z najlepszymi uczelniami z Kazachstanu, Rosji, Białorusi i Armenii.

Zapraszamy do fotogalerii: