KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Udział studenta Akademii Pomorskiej w Rejsie Niepodległości

20 maja 2018 r. Dar Młodzieży wypłynął z Gdyni w Rejs Niepodległości dookoła świata.

W wyprawie tej w gronie osób zakwalifikowanych do rejsu uczestniczy student I roku na kierunku - Turystyka i Rekreacja z naszej Uczelni, Pan Jacek Derliński.  Teraz jego codzienność na morzu wypełnia praca w systemie wacht i coraz to nowe wyzwania, jakie niesie ze sobą wyprawa Darem Młodzieży. To z pewnością niezapomniana przygoda życia, w której bierze udział student naszej Uczelni.

Przesłaniem rejsu jest zaakcentowanie tak wyjątkowej rocznicy, jaką jest stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Żaglowiec odwiedzi 22 porty na całym globie, 24 maja br. będzie w Tallinnie, kolejnym portem będzie Kopenhaga.

Składamy Panu Jackowi – laureatowi olimpiady kwalifikującej do udziału w rejsie – serdeczne gratulacje podyktowane kilkuetapową i zwycięską drogą kwalifikacyjną z egzaminami i testami, której cel został osiągnięty na pokładzie żaglowca. Życzymy wielu powodów do radości i satysfakcji w czasie rejsu, pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem!