Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło
Akadamia Pomorska Słupsk
Rejs Niepodległości 2018 – część druga

Rejs Niepodległości 2018 – część druga

W Rejsie Niepodległości na Darze Młodzieży, jak już wspomniano, uczestniczy student I roku na kierunku - Turystyka i Rekreacja z naszej Uczelni, Pan Jacek Derliński,

który dzieli się z nami wrażeniami z kolejnych dni wyprawy. 24 maja br. załoga żaglowca przybyła do Tallinna i uczestnicy rejsu oprócz pracy na statku mogli zwiedzić stolicę Estonii. W trakcie poznawania Tallinna z zachowanymi murami obronnymi i zabytkowym Starym Miastem P. Jacek zwrócił uwagę i sfotografował tablicę upamiętniającą niezwykły wyczyn okrętu ORP „Orzeł”, który we wrześniu 1939 roku dzięki wybitnemu nawigatorowi, porucznikowi Marianowi Mokrskiemu zdołał po internowaniu dopłynąć bezpiecznie do Wielkiej Brytanii, do bazy morskiej w Rosyth.

          W piątek 25 maja br. w Tallinnie zaplanowano wiele wydarzeń, które przybliżyły naszym bałtyckim sąsiadom zarówno historię Daru Młodzieży, jak i drogę naszego państwa do wolności. Odbył się m.in. przemarsz pododdziałów kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego i spotkanie załogi Daru Młodzieży z Ministrem Obrony Narodowej. Dar Młodzieży wypłynął z portu w Tallinnie w sobotę 26 maja przed południem. Kolejny przystanek to Kopenhaga. Podczas Rejsu Niepodległości żaglowiec odwiedzi 22 porty w osiemnastu państwach.

         Serdecznie dziękujemy P. Jackowi za nowe wiadomości i czekamy już na kolejne wieści z morza.

Zob. zdjęcia 

Znajdziesz nas tutaj