KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnęło konkurs na wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Akademia Pomorska w Słupsku uzyskała dofinansowanie w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku”.  Z nadesłanych na konkurs wniosków  program  Akademii Pomorskiej pn. "ASA Akademia Seniora Aktywnego" został najwyżej oceniony,  uzyskując 98 punktów.

Projekt będzie realizowany  od marca  do października 2018 r.  w sześciu współpracujących z Uczelnią Uniwersytetach Trzeciego Wieku, a kwota dofinansowania wynosi ponad 300 000 zł.

W ramach programu "ASA Akademia Seniora Aktywnego"  finansowane będą  zajęcia  edukacyjne i  popularyzatorskie  w  czterech istniejących Uniwersytetach Trzeciego Wieku (w Słupsku, Ustce, Redzikowie i Łebie) oraz dwóch nowo powstałych  (w Bytowie i Człuchowie).

Zob. Komunikat MNiSW