Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło
Akadamia Pomorska Słupsk
Bałtycki Festiwal Nauki 2018

Bałtycki Festiwal Nauki 2018

Zapraszamy na tegoroczny Bałtycki Festiwal Nauki, współorganizowany przez Akademię Pomorską w Słupsku, w dniach 24-25.05.2018 roku.

Wstęp wolny na imprezy BFN  w Słupsku z zastrzeżeniem, że na niektóre z nich niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja.   Każdego dnia festiwalu będą odbywały się spotkania z nauką z różnych dziedzin. Szczególnie zapraszamy na Piknik Naukowy, który odbędzie się w naszej Uczelni 25 maja br. od godz. 9:00 (Akademia Pomorska w Słupsku, ul. Bohaterów Westerplatte 64).

Bałtycki Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną od 2003 roku przez wyższe uczelnie województwa pomorskiego, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty branżowe oraz związane z nauką środowiska pozauczelniane. Festiwal jest adresowany do szerokiego grona społeczeństwa Wybrzeża i regionu niezależnie od wykształcenia i wieku uczestników. Jego celem jest upowszechnienie tematyki i osiągnięć prowadzonych badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w atrakcyjnej formie, rozwinięcie ciekawości świata i radości z jego poznawania. Organizatorzy Festiwalu chcieliby zwrócić uwagę na wartość i przydatność badań prowadzonych w licznych laboratoriach i instytucjach naukowych.  Wpisując się corocznie w program imprez BFN, w Akademii Pomorskiej w Słupsku mamy nadzieję, że również w tym roku,  w opracowywanym programie imprez uczestnicy znajdą propozycje, które zainspirują ich do zdobywania i pogłębiania wiedzy. Chcielibyśmy udowodnić, że nauka nie zamyka się jedynie w książkach. Wierzymy, że uda nam się połączyć naukę z ciekawą zabawą, czego uczestnikom gorąco życzymy. 

 

 

Znajdziesz nas tutaj