Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło
Akadamia Pomorska Słupsk
4 Śląski Festiwal Nauki

4 Śląski Festiwal Nauki

W dniach 27-28.01.2020 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, w ramach 4 Śląskiego Festiwalu Nauki, odbyło się Pierwsze Forum Organizatorów Polskich Festiwali Naukowych, w którym uczestniczyli przedstawiciele Biura ds. Nauki Akademii Pomorskiej w Słupsku w osobach Prorektora ds. Nauki dra hab. inż. Aleksandra Astela, prof. AP i mgr Dominiki Wasielewskiej.

Tematyka Forum dotyczyła analizy społecznego skutku organizacji festiwali nauki, omówienia różnych modeli festiwali oraz wariantów kampanii promocyjnych towarzyszących imprezom poświęconym popularyzacji nauki.  W trakcie potwierdzono wolę przystąpienia Akademii Pomorskiej do Porozumienia Organizatorów Festiwali Nauki w Polsce, którego celem jest inicjowanie i realizowanie współpracy pomiędzy uczelniami, które organizują lub współorganizują samodzielnie imprezy popularnonaukowe w ramach realizacji misji społecznej szkolnictwa wyższego w Polsce.

Wizyta była również okazją do zaproszenia Pana Piotra Ziółkowskiego Dyrektora Biura Programów i Przedsięwzięć Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do wzięcia udziału w pikniku naukowym, który corocznie organizujemy w Akademii w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Znajdziesz nas tutaj