KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia

Struktura

Zasady korzystania z Biblioteki Uczelnianej Akademii Pomorskiej w Słupsku od 1 października 2020 r.

Z dniem 1 października Biblioteka Uczelniana Akademii Pomorskiej w Słupsku będzie czynna według zasad zalecanych przez Bibliotekę Narodową  w warunkach trwającej na terenie Polski pandemii.

Przypominamy, że w zamkniętej przestrzeni publicznej – jaką jest Biblioteka, należy stosować się do obowiązujących przepisów sanitarnych, przestrzegania zaleceń dotyczących dopuszczalnej liczby osób w pomieszczeniach Biblioteki oraz Wytycznych w sprawie wprowadzenia Zasad bezpieczeństwa w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się COVID-19 w Akademii Pomorskiej w Słupsku.

W Bibliotece Uczelnianej obowiązują limity osób przebywających jednocześnie w budynku:

Czytelnia 22 osoby, hol przed Czytelnią 3 osoby, Wypożyczalnia 9 osób, lada w szatni 1 osoba, Oddział Informacji Naukowej 4 osoby, strefa SOA 26 osób. Jednocześnie w Bibliotece może przebywać maksymalnie 65 osób, nie wliczając pracowników Biblioteki.

Czytelnia
  1. Czytelnia jest otwarta od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-18.00 i w soboty w godzinach 9.00-15.00 z przerwą w godzinach 13.00-13.30 na wietrzenie i dezynfekcję powierzchni.
  2. Na terenie Czytelni obowiązuje konieczność zachowania bezpiecznej odległości wynoszącej minimum 2 metry.
  3. Aby zachować zalecany dystans społeczny, udostępniamy połowę stanowisk czytelniczych, a przy ladzie może znajdować się tylko 1 osoba.
  4. W Czytelni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i dezynfekcji rąk. Dozownik z płynem do dezynfekcji znajduje się przy wejściu do Biblioteki i Czytelni. Rekomendujemy noszenie przez Czytelników rękawiczek jednorazowych.
  5. Zachęcamy do zamawiania materiałów drogą elektroniczną.
  6. Czytelnicy nie mogą samodzielnie korzystać ze zbioru stojącego w wolnym dostępie. Wszystkie książki i czasopisma podaje bibliotekarz dyżurujący.
  7. Wszystkie książki, z których korzystają Czytelnicy, będą poddawane trzydniowej kwarantannie. Użytkownicy są zobowiązani odkładać je w wyznaczone do tego celu miejsca. Przez ten czas żaden Czytelnik nie może z nich korzystać.
  8. Stanowiska komputerowe i klawiatury są dezynfekowane po każdym użyciu.
  9. Czytelnik może przyjść do biblioteki z własnym komputerem.
  10. Zalecamy przebywanie w Czytelni wyłącznie w celu skorzystania z jej zbiorów.
  11. Na terenie Czytelni obowiązuje zakaz spożywania posiłków i korzystania z telefonów komórkowych.
  12. Osoby z objawami infekcji przypominającymi COVID-19 nie będą wpuszczane.
Wypożyczalnia
  1. Wypożyczalnia jest otwarta od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-18.00  i w soboty w godzinach 9.00-15.00 z przerwą w godzinach 13.00-13.30 na wietrzenie i dezynfekcję powierzchni.
  2. Przed Wypożyczalnią obowiązuje konieczność zachowania bezpiecznej odległości wynoszącej minimum 2 metry.
  3. Aby zachować zalecany dystans społeczny, udostępniamy połowę miejsc siedzących w sali katalogowej, a przy ladzie może znajdować się tylko 1 osoba.
  4. W Czytelni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i dezynfekcji rąk. Dozownik z płynem do dezynfekcji znajduje się przy wejściu do Biblioteki. Rekomendujemy noszenie przez Czytelników rękawiczek jednorazowych.
  5. Materiały można zamawiać wyłącznie drogą elektroniczną.
  6. Wszystkie książki, z których korzystają Czytelnicy, będą poddawane trzydniowej kwarantannie. Przez ten czas żaden Czytelnik nie może z nich korzystać.
  7. Stanowiska czytelnicze i klawiatury są dezynfekowane po każdym użyciu.
  8. W Wypożyczalni można także zwrócić książki bezkontaktowo (bez otrzymania potwierdzenia zwrotu) w miejscu do tego przeznaczonym.
  9. Osoby z objawami infekcji przypominającymi COVID-19 nie będą wpuszczane.
Oddział Informacji Naukowej i inne agendy
  1. Oddział Informacji Naukowej jest otwarty od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-16.00 i w soboty w godzinach 9.00-15.00 z przerwą w godzinach 11.00-11.30 na wietrzenie i dezynfekcję powierzchni.
  2. W Oddziale Informacji Naukowej i innych agendach Biblioteki obowiązuje konieczność zachowania bezpiecznej odległości wynoszącej minimum 2 metry.
  3. Aby zachować zalecany dystans społeczny, udostępniamy połowę miejsc siedzących a przy ladzie (miejscu obsługi Czytelnika) może znajdować się tylko 1 osoba.
  4. W Oddziale Informacji Naukowej i innych agendach Biblioteki obowiązuje nakaz noszenia maseczek i dezynfekcji rąk. Dozownik z płynem do dezynfekcji znajduje się przy wejściu do Biblioteki i Oddziału Informacji Naukowej. Rekomendujemy noszenie przez Czytelników rękawiczek jednorazowych.
  5. Czytelnicy nie mogą samodzielnie korzystać ze zbioru stojącego w Oddziale Informacji Naukowej i innych agendach. Wszystkie książki i czasopisma podaje bibliotekarz dyżurujący.
  7. Stanowiska czytelnicze i klawiatury są dezynfekowane po każdym użyciu.
  8. Osoby z objawami infekcji przypominającymi COVID-19 nie będą wpuszczane.

Dyrektor Biblioteki Uczelnianej
                                dr Beata Taraszkiewicz