Aktywna Akademia Godło Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Struktura

Zapraszamy na szkolenia: Research Smarter i Web of Science i InCites w praktyce

Zapraszamy na seminaria internetowe przygotowane przez firmę Clarivate Analytics “Rankingi uniwersytetów i wykorzystanie danych Web of Science w zarządzaniu zbiorami bibliotecznymi”, które odbędą się w dniach 22-28 kwietnia 2022 r. Spotkania są prowadzone w języku polskim, udział w nich jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.

Webinaria można również zobaczyć w ofercie Clarivate webinaria na żądanie w dogodnym dla Państwa czasie.

Web of Science i InCites w praktyce – Podstawy i obliczenia wskaźników Journal Impact Factor i Journal Citation Indicator
Piątek, 22 kwietnia 2022 godz. 11:00-12:00 CET Zarejstruj się/Register

Czy wiesz, dlaczego czasopisma dążą do osiągnięcia jak najwyższego wskaźnika Journal Impact Factor? Jakie dane wykorzystywane są do jego obliczenia? Czy można zmanipulować wyniki dla czasopisma? Czym się rozni wskaźnik Journal Citation Indicator? Poznaj odpowiedzi na sesji z naszymi ekspertami.

Web of Science i InCites w praktyce – Web of Science – tworzenie raportów cytowań i indeks Hirscha
Poniedziałek, 25 kwietnia 2022 godz. 13:00-14:00 CET Zarejstruj się/Register

Dowiedz się: co to jest i jak stworzyć raport cytowań, jak wyliczyć i analizować indeks H i jak zrobić raport cytowań na platformie Web of Science.

Wykorzystaj rozwiązania Clarivate do opracowania strategii rankingowej
Wtorek, 26 kwietnia 2022 godz. 11:00-12:00 CET Zarejstruj się/Register

W serwisie InCites Benchmarking & Analytics dostępna jest już nowa klasyfikacja Globalnego Rankingu Przedmiotów Akademickich (GRAS) – zwana GRAS Szanghajskim. Ta nowa klasyfikacja opiera się na mapowaniu kategorii Web of Science do 54 tematów akademickich zgodnie z metodologią GRAS. Weź udział w sesji, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak można wykorzystać rozwiązania, dane i usługi Clarivate do wspierania strategii rankingów uniwersyteckich.

Zalety wykorzystania danych Web of Science w zarządzaniu zbiorami bibliotecznym
Środa, 27 kwietnia 2022 godz. 12:00-12:45 CET Zarejstruj się/Register

Zarządzanie zbiorami bibliotecznymi to ciągły i stale zmieniający się proces. Weź udział w webinarium, aby być na bieżąco i dowiedzieć się, w jaki sposób narzędzia Web of Science, w tym Master Journal List, Journal Citation Reports i InCites, mogą pomóc w zarządzaniu zbiorami i identyfikacji czasopism o największym znaczeniu dla Twojej instytucji.

Web of Science i InCites w praktyce – Opracowanie analiz i raportu dla wydziału lub grupy autorów
Czwartek, 28 kwietnia 2022 godz. 11:00-12:00 CET Zarejstruj się/Register

Czy wiesz jak obliczyć np index h dla grupy autorów lub całego wydziału? Podczas sesji pokażemy jak zagregować indywidualne wyniki dla ukazania całościowych rezultatów dla grupy autorów i ich analizy.