Aktywna Akademia Godło

Struktura

Nowy IBUK Libra

Już dziś każdy czytelnik może zobaczyć, jak zmieniła się czytelnia online IBUK Libra. Wciąż na platformie można czytać cała dobę, siedem dni w tygodniu. Wydawnictwo Naukowe PWN potwierdza, że serwis po serii testów, w których brali udział także bibliotekarze, jest gotowy. Zmienia się również wygląd.

Każdy odwiedzający platformę zostanie zapytany o to, czy potrzebuje więcej informacji, czy chce zacząć korzystać. Pojawiają się nowe karty użytkownika. Warto założyć konto w IBUKU Librze, aby cieszyć się w pełni wszystkimi funkcjonalnościami.

Po zalogowaniu będziemy mogli:

- zobaczyć cztery ostatnio czytane książki + książkę miesiąca od PWN;

- zobaczyć wszystkie „książki w moich bibliotekach”, bez potrzeby przełączania się między bibliotekami – opcja dla osób, które korzystają z zasobów dwóch lub większej liczby bibliotek;

- korzystać z karty „moja półka” czyli dodawać do niej wybrane tytuły, czytać czy kopiować opis bibliograficzny do pracy, bez przechodzenia do wirtualnej półki myIBUK;

- przeszukiwać cały zasób IBUKA Libry w karcie „wszystkie książki”, gdzie znajduje się 47 000 tytułów, proponować rozszerzenie zasobu lub znaleźć najbliższą e-czytelnię, w której poszukiwany tytuł jest dostępny.

Przypominamy, że studenci i pracownicy Akademii Pomorskiej w Słupsku mogą otrzymać kody dostępu do IBUKA w Oddziale Informacji Naukowej w Bibliotece Uczelnianej lub przesyłając zgłoszenie mailowo na adres:

bogumila.zlot-sobierajska@biblioteka.apsl.edu.pl

Należy podać poniższe informacje:

-    imię i nazwisko,-    zwrotny adres e-mail,-    kierunek i rok studiów na AP (studenci) lub miejsce zatrudnienia w AP (pracownicy): katedra / instytut / jednostka.

Zapraszamy do nowej odsłony IBUKA Libry