Aktywna Akademia Godło Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Struktura

Dostęp testowy do baz z zakresu prawa EBSCO

Legal Source, Criminal Justice Abstracts with Full Text,
Index to Legal Periodicals & Books Full Text,

- dostęp testowy do baz z zakresu prawa

Legal Source zawiera pełny tekst czasopism naukowych z zakresu prawa i jest źródłem informacji odnośnie bieżących studiów, myśli i kierunków w dziedzinie prawodawstwa. Baza zawiera ponad 1.000 czasopism pełnotekstowych oraz szczegółowe dane bibliograficzne artykułów z wielu innych czasopism prawniczych, roczników, statutów, publikacji uniwersyteckich i dokumentów rządowych oraz ponad 400 przeglądów prawnych. Baza  zapewnia dostęp do różnorodnych publikacji o międzynarodowym zasięgu: artykułów naukowych, materiałów z konferencji i sympozjów, dokumentów jurysdykcyjnych, decyzji sądowych, aktów prawnych, książek, recenzji książek i wiele innych. Jest to doskonałe źródło informacji w języku angielskim dla prawników, nauczycieli akademickich, przedsiębiorców, bibliotekarzy, studentów prawa, praktykantów adwokackich oraz wszystkich osób zajmujących się prawem.
Tematyka bazy obejmuje: prawo administracyjne, prawo antymonopolowe, bankowość, prawo gospodarcze, prawo konstytucyjne, prawo karne, planowanie przestrzenne, prawo rodzinne, prawo ubezpieczeniowe, prawo własności intelektualnej, prawo lokalowe, korporacje międzynarodowe, prawo patentowe, poświadczenie autentyczności testamentu, papiery wartościowe, prawo podatkowe, rozporządzenia handlowe i wiele innych.

Baza Index to Legal Periodicals & Books Full Text to doskonałe źródło informacji dla prawników, nauczycieli, przedsiębiorców, bibliotekarzy prawniczych i studentów, zapewniająca dostęp do pełnego tekstu do najważniejszych informacji prawnych w języku angielskim: artykułów naukowych, sympozjów, przeglądów jurysdykcyjnych, orzeczeń sądowych, książek, recenzji książek i innych.

Criminal Justice Abstracts with Full Text to wiodąca pełnotekstowa baza danych w języku angielskim dla badań nad wymiarem sprawiedliwości w sprawach karnych i kryminologii. Zawiera setki najlepszych czasopism i magazynów obejmujących wszystkie powiązane tematy, w tym nauki kryminalistyczne, więziennictwo, policję, prawo karne i dochodzenie.

Dostęp testowy do potrwa do 04 grudnia 2022 r.

Bazy zostały dodane na platformę EBSCOhost https://search.ebscohost.com/ i są dostępne w Bibliotece Uczelnianej AP, w ramach sieci adresów IP instytucji lub zdalnie, z komputerów domowych i urządzeń mobilnych. W celu uzyskania danych do logowania skontaktuj się z Oddziałem Informacji Naukowej: bogumila.zlot-sobierajska@biblioteka.apsl.edu.pl, tel. 59 84 05 452 lub 352.