Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki
Wybory
2020
Godło

Struktura

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Aktualności Biblioteki Uczelnianej

Aktualności Biblioteki Uczelnianej

Usługi Biblioteki Uczelnianej wspierające kontynuowanie procesu dydaktycznego i zdalną pracę naukową [czytaj więcej]

 

Zgodnie z pismem okólnym nr R.022.5.20 w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 wśród społeczności akademickiej informujemy, że

do dnia 27 marca 2020 r.

Czytelnia, Wypożyczalnia, Oddział Informacji Naukowej Biblioteki Uczelnianej AP w Słupsku

będą nieczynne

 

IBUK Libra w Międzynarodowym Tygodniu E-książki. Nowe funkcje [czytaj więcej]

Dostęp do bazy  Academic Research Source

Z wielką radością informujemy, iż nasza Uczelnia wykupiła dostęp do bazy Academic Research Source.

Academic Research Source to multidyscyplinarna baza danych, oferująca użytkownikom dostęp do zbioru ponad 180,000 książek elektronicznych oraz 5,000 pełnotekstowych czasopism. Tematyka bazy obejmuje między innymi: nauki medyczne, nauki przyrodnicze, psychologię, nauki humanistyczne, nauki stosowane, nauki społeczne, edukację, matematykę, pomoce w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, ochronę środowiska, prawo, krytykę literacką, biznes i ekonomię, chemię, informatykę, inżynierię i wiele innych. Baza zawiera ponad 350 polskich czasopism dostępnych w pełnym tekście z zakresu ekonomii, biznesu, rolnictwa, technologii, historii, nauk ścisłych, medycyny, nauk społecznych, humanistyki i wiele innych.

Baza została dodana do platformy EBSCOhost (link) dostępna dla użytkowników w sieci adresów IP oraz zdalnie, z komputerów domowych oraz urządzeń mobilnych (hasło do dostępu zdalnego można uzyskać w Oddziale Informacji Naukowej w Bibliotece Uczelnianej - pok. nr 7).

Użytkownicy mogą prowadzić wyszukiwanie w bazie w osobnych podzbiorach, dostępnych pod poniższymi linkami:

Academic Research Source eJournals - czasopisma
Academic Research Source eBooks - książki elektroniczne

image alt text

Prezentacje z VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Ekologia informacji wobec zagrożeń współczesnego świata”

Dostęp testowy do bazy MLA International Bibliography with Full Text

Miło nam poinformować, iż został uruchomiony dostęp testowy do bazy MLA International Bibliography with Full Text.

tu link do bazy: MLA International Bibliography with Full Text

MLA International Bibliography with Full Text jest pełnotekstową wersją bazy bibliograficznej MLA International Bibliography. Baza jest wydawana przez Modern Language Association (MLA), i zawiera elektroniczną wersję bibliografii oraz zapewnia użytkownikom dostęp do pełnego tekstu do blisko 1,000 pełnotekstowych czasopism. Część bibliograficzna bazy sięga lat 1920-tych i zawiera ponad 2.8 miliona rekordów bibliograficznych.

Tematyka obejmuje: literaturę, języki współczesne, językoznawstwo, folklor, teorię literatury i krytykę literacką, sztukę dramatyczną jak również historyczne aspekty drukarstwa i działalności wydawniczej. Baza zawiera również informacje na temat retoryki i kompozycji, historii, teorii i praktyki nauki języka i literatury.

Baza zawiera również bazę MLA Directory of Periodicals, w której użytkownicy znajdą informacje o blisko 6,000 czasopism o książek, z których pochodzą rekordy bibliograficzne zawarte w bazie, oraz MLA Thesaurus, własny tezaurus stowarzyszenia MLA, używający deskryptorów dla każdego rekordu w bibliografii i przeszukiwalny katalog wybitnych autorów z hiperłączami do krótkich przypisów.

link bezpośredni do MLA Directory of Periodicals

Baza została dodana na platformę EBSCOhost http://search.ebscohost.com/ i jest dostępna do 31 grudnia 2019 r. w ramach sieci adresów IP Akademii Pomorskiej lub zdalnie (na hasło, które można pobrać w Oddziale Informacji Naukowej naszej Biblioteki) z komputerów domowych i urządzeń mobilnych.

Dostęp testowy do bazy Sustainability Reference Center

Z radością informujemy o uruchomieniu dostępu testowego do bazy Sustainability Reference Center. Baza została dodana na platformę EBSCOhost i jest dostępna w ramach sieci adresów IP Uczelni lub zdalnie, z komputerów domowych i urządzeń mobilnych (na hasło pobrane z Oddziału Informacji Naukowej BU AP w Słupsku). Dostęp potrwa do 30 listopada 2019 r.

Sustainability Reference Center to pełnotekstowa baza danych zawierająca informacje odnośnie zagadnień i wyzwań związanych w ochroną środowiska, wpływu na zmiany klimatu i zrównoważonego rozwoju.

Tematyka bazy obejmuje informacje za zakresu m.in. społecznej odpowiedzialności biznesu, zarządzania środowiskowego (zarządzania proekologicznego), problemów i inicjatyw związanych z ochroną środowiska, ISO 14000 - certyfikat systemu zarządzania środowiskiem i ochrony środowiska, systemu oceny wielokryterialnej budynków LEED ¬(z ang. Leadership in Energy and Environmental Design), recyklingu, energii odnawialnej, ochrony zasobów, przedsiębiorczości społecznej, zrównoważonych praktyk biznesowych, redukcji odpadów.

Wejście do bazy

LINK

LINK

LINK

LINK

Oto przydatne linki do dwóch krótkich filmów przedstawiających wyszukiwanie podstawowe oraz wyszukiwanie zaawansowane na platformie EBSCOhost:

wyszukiwanie podstawowe

wyszukiwanie zaawansowane

 

Aktualności

Publikowanie w czasopismach Springer - informacja dla autorów


Zobacz też

Jak korzystać z Biblioteki (FAQ)?

Katalog online (OPAC)

Bibliometria

Przysposobienie biblioteczne online

Bieżący plan zajęć podyplomowych studiów EBzTI

Znajdziesz nas tutaj