KDN - Konstytucja Dla Nauki Jubileusz 50 lecia Akademii Pomorskiej w Słupsku Godło

Struktura

Aktualności Biblioteki Uczelnianej

Uwaga! W dniach 1-3 listopada 2019 r. Biblioteka Uczelniana będzie nieczynna.

Dostęp testowy do bazy Sustainability Reference Center

Z radością informujemy o uruchomieniu dostępu testowego do bazy Sustainability Reference Center. Baza została dodana na platformę EBSCOhost i jest dostępna w ramach sieci adresów IP Uczelni lub zdalnie, z komputerów domowych i urządzeń mobilnych (na hasło pobrane z Oddziału Informacji Naukowej BU AP w Słupsku). Dostęp potrwa do 30 listopada 2019 r.

Sustainability Reference Center to pełnotekstowa baza danych zawierająca informacje odnośnie zagadnień i wyzwań związanych w ochroną środowiska, wpływu na zmiany klimatu i zrównoważonego rozwoju.

Tematyka bazy obejmuje informacje za zakresu m.in. społecznej odpowiedzialności biznesu, zarządzania środowiskowego (zarządzania proekologicznego), problemów i inicjatyw związanych z ochroną środowiska, ISO 14000 - certyfikat systemu zarządzania środowiskiem i ochrony środowiska, systemu oceny wielokryterialnej budynków LEED ¬(z ang. Leadership in Energy and Environmental Design), recyklingu, energii odnawialnej, ochrony zasobów, przedsiębiorczości społecznej, zrównoważonych praktyk biznesowych, redukcji odpadów.

Wejście do bazy

LINK

Oto przydatne linki do dwóch krótkich filmów przedstawiających wyszukiwanie podstawowe oraz wyszukiwanie zaawansowane na platformie EBSCOhost:

wyszukiwanie podstawowe

wyszukiwanie zaawansowane