Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło

Struktura

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Aktualności Biblioteki Uczelnianej

Aktualności Biblioteki Uczelnianej

Wyrazy głębokiego współczucia oraz szczere słowa wsparcia dla Pani Dyrektor Beaty Taraszkiewicz z powodu śmierci Mamy składają pracownicy Biblioteki Uczelnianej.

Biblioteka Uczelniana poleca [czytaj więcej]

Propozycja bezpłatnych szkoleń online [czytaj więcej]

Zasady korzystania z Biblioteki Uczelnianej Akademii Pomorskiej w Słupsku od 4 listopada 2020 r. [czytaj więcej]

IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Z przykrością informujemy, że tegoroczna IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa poświęcona ekologii informacji pod hasłem "Ekologia informacji a (cyber)rzeczywistość" planowana na 24-25 września 2020 roku została przeniesiona na rok następny z powodu braku poprawy sytuacji epidemiologicznej w kraju (w ramach przeciwdziałania rozprzestrzeniania się COVID-19).

Zgłoszenia przesłane na tegoroczną konferencję zachowują ważność, o terminie przyszłorocznej konferencji poinformujemy na początku 2021 roku.

Uprzejmie  informujemy, iż z powodu otwarcia Biblioteki Uczelnianej dla Czytelników, 30 czerwca zostaje zakończona abolicja za przetrzymywanie książek.

Od 1 lipca kary za przetrzymywanie książek ponad ustalony termin będą znów naliczane wg cennika BU AP w Słupsku.

Dostęp do baz Wirtualnej Biblioteki Nauki

Osoby zainteresowane dostępem do baz Wirtualnej Biblioteki Nauki (Elsevier: ScienceDirect i Scopus, SpringerLink, Web of Science, Wiley) zachęcamy do zapoznania się z nową stroną WBN o kontach użytkowników, które pozwalają na dostęp zdalny do zasobów spoza sieci akademickiej, do zasobów na serwerach wydawców:  https://wbn.icm.edu.pl/konta-osobiste-uzytkownikow/ 

Usługi Biblioteki Uczelnianej wspierające kontynuowanie procesu dydaktycznego i zdalną pracę naukową [czytaj więcej]

Dostęp do bazy  Academic Research Source

Z wielką radością informujemy, iż nasza Uczelnia wykupiła dostęp do bazy Academic Research Source.

Academic Research Source to multidyscyplinarna baza danych, oferująca użytkownikom dostęp do zbioru ponad 180,000 książek elektronicznych oraz 5,000 pełnotekstowych czasopism. Tematyka bazy obejmuje między innymi: nauki medyczne, nauki przyrodnicze, psychologię, nauki humanistyczne, nauki stosowane, nauki społeczne, edukację, matematykę, pomoce w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, ochronę środowiska, prawo, krytykę literacką, biznes i ekonomię, chemię, informatykę, inżynierię i wiele innych. Baza zawiera ponad 350 polskich czasopism dostępnych w pełnym tekście z zakresu ekonomii, biznesu, rolnictwa, technologii, historii, nauk ścisłych, medycyny, nauk społecznych, humanistyki i wiele innych.

Baza została dodana do platformy EBSCOhost (link) dostępna dla użytkowników w sieci adresów IP oraz zdalnie, z komputerów domowych oraz urządzeń mobilnych (hasło do dostępu zdalnego można uzyskać w Oddziale Informacji Naukowej w Bibliotece Uczelnianej - pok. nr 7).

Użytkownicy mogą prowadzić wyszukiwanie w bazie w osobnych podzbiorach, dostępnych pod poniższymi linkami:

Academic Research Source eJournals - czasopisma
Academic Research Source eBooks - książki elektroniczne

image alt text

Prezentacje z VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Ekologia informacji wobec zagrożeń współczesnego świata”

Aktualności

Publikowanie w czasopismach Springer - informacja dla autorów


Znajdziesz nas tutaj