Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło

Struktura

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Aktualności Biblioteki Uczelnianej

Aktualności Biblioteki Uczelnianej

W sierpniu Biblioteka nieczynna

Informujemy, że w sierpniu  Biblioteka Uczelniana będzie nieczynna. Zamówienia na książki nie będą realizowane. 

 W godz. 12-14 będą podpisywane obiegówki, w tych godzinach można też zwrócić książki. 

Od 27 lipca do 31 sierpnia Oddział Informacji Naukowej będzie nieczynny.

 

Kondolencje dla koleżanki Teresy Milewskiej

Wyrazy głębokiego żalu i współczucia koleżance Teresie Milewskiej  z powodu śmierci Męża składają pracownicy Biblioteki Uczelnianej.

 

Uprzejmie  informujemy, iż z powodu otwarcia Biblioteki Uczelnianej dla Czytelników, 30 czerwca zostaje zakończona abolicja za przetrzymywanie książek.

Od 1 lipca kary za przetrzymywanie książek ponad ustalony termin będą znów naliczane wg cennika BU AP w Słupsku.

Zgodnie ze zmianą Zarządzenia R.021.87.20 informujemy, iż od 8 czerwca 2020 roku Biblioteka Uczelniana będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00.

Czytelnia i Strefa Wolnego Dostępu pozostają nieczynne do odwołania.

Serdecznie zapraszamy!

Przedłużenie książek

Uprzejmie informujemy wszystkich Czytelników, że z uwagi na okres pandemii  wszystkie książki zostały przedłużone do dnia 30 czerwca 2020 r. Za okres od 18 marca do 30 czerwca 2020 r. nie będą naliczane kary.

Proszę się nie niepokoić, jeżeli Państwo otrzymacie błędną informację o rozpoczęciu naliczania kary. Jest ona wysyłana automatycznie, mimo trwania abolicji (do 30 czerwca 2020 r.

Uwaga! Kary, które zostały naliczone do 17 marca 2020 r. nie ulegają zatarciu, ani zwiększeniu do 30 czerwca 2020 r.

Dostęp testowy do bazy Historical Abstracts with Full Text na platformie EBSCO

Baza Historical Abstracts with Full Text indeksuje artykuły historyczne z ponad 2300 czasopism naukowych w ponad 40 językach z archiwami od 1863 roku. Zawiera opisy bibliograficzne książek, dysertacje i rozprawy oraz informacje z dziedzin pokrewnych jak archeologia, antropologia i socjologia. Baza obejmuje ponadto kolekcję ponad 540 pełnotekstowych czasopism i ponad 140 książek. Baza jest autorytatywnym źródłem informacji z zakresu historii świata (z wyłączeniem USA i Kanady) począwszy od XV wieku do czasów współczesnych. Tematyka bazy obejmuje: historię świata, historię wojskową, historię edukacji, rolę kobiet w historii i wiele innych tematów istotnych z punktu widzenia studiów i badań w zakresie historii. Baza jest dostępna do 30 czerwca 2020 r na platformie EBSCO.

Aby otrzymać dostęp do bazy EBSCO proszę skontaktować się pocztą elektroniczną: anna.kubacka@biblioteka.apsl.edu.pl

Dostęp do baz Wirtualnej Biblioteki Nauki

Osoby zainteresowane dostępem do baz Wirtualnej Biblioteki Nauki (Elsevier: ScienceDirect i Scopus, SpringerLink, Web of Science, Wiley) zachęcamy do zapoznania się z nową stroną WBN o kontach użytkowników, które pozwalają na dostęp zdalny do zasobów spoza sieci akademickiej, do zasobów na serwerach wydawców:  https://wbn.icm.edu.pl/konta-osobiste-uzytkownikow/ 

Usługi Biblioteki Uczelnianej wspierające kontynuowanie procesu dydaktycznego i zdalną pracę naukową [czytaj więcej]

E-booki w służbie nauki

Wydawnictwo Naukowe PWN udostępniło  dla Państwa 20 metodologicznych e-booków na platformie IBUK Libra. Tytuły będą dostępne do końca kwietnia. Aby wyświetlić listę nowo dodanych pozycji wystarczy zalogować się na platformę libra.ibuk.pl  i kliknąć nagłówek „NOWO DODANE DO BIBLIOTEKI”. 

Dostęp do bazy  Academic Research Source

Z wielką radością informujemy, iż nasza Uczelnia wykupiła dostęp do bazy Academic Research Source.

Academic Research Source to multidyscyplinarna baza danych, oferująca użytkownikom dostęp do zbioru ponad 180,000 książek elektronicznych oraz 5,000 pełnotekstowych czasopism. Tematyka bazy obejmuje między innymi: nauki medyczne, nauki przyrodnicze, psychologię, nauki humanistyczne, nauki stosowane, nauki społeczne, edukację, matematykę, pomoce w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, ochronę środowiska, prawo, krytykę literacką, biznes i ekonomię, chemię, informatykę, inżynierię i wiele innych. Baza zawiera ponad 350 polskich czasopism dostępnych w pełnym tekście z zakresu ekonomii, biznesu, rolnictwa, technologii, historii, nauk ścisłych, medycyny, nauk społecznych, humanistyki i wiele innych.

Baza została dodana do platformy EBSCOhost (link) dostępna dla użytkowników w sieci adresów IP oraz zdalnie, z komputerów domowych oraz urządzeń mobilnych (hasło do dostępu zdalnego można uzyskać w Oddziale Informacji Naukowej w Bibliotece Uczelnianej - pok. nr 7).

Użytkownicy mogą prowadzić wyszukiwanie w bazie w osobnych podzbiorach, dostępnych pod poniższymi linkami:

Academic Research Source eJournals - czasopisma
Academic Research Source eBooks - książki elektroniczne

image alt text

Prezentacje z VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Ekologia informacji wobec zagrożeń współczesnego świata”

Dostęp testowy do bazy MLA International Bibliography with Full Text

Miło nam poinformować, iż został uruchomiony dostęp testowy do bazy MLA International Bibliography with Full Text.

tu link do bazy: MLA International Bibliography with Full Text

MLA International Bibliography with Full Text jest pełnotekstową wersją bazy bibliograficznej MLA International Bibliography. Baza jest wydawana przez Modern Language Association (MLA), i zawiera elektroniczną wersję bibliografii oraz zapewnia użytkownikom dostęp do pełnego tekstu do blisko 1,000 pełnotekstowych czasopism. Część bibliograficzna bazy sięga lat 1920-tych i zawiera ponad 2.8 miliona rekordów bibliograficznych.

Tematyka obejmuje: literaturę, języki współczesne, językoznawstwo, folklor, teorię literatury i krytykę literacką, sztukę dramatyczną jak również historyczne aspekty drukarstwa i działalności wydawniczej. Baza zawiera również informacje na temat retoryki i kompozycji, historii, teorii i praktyki nauki języka i literatury.

Baza zawiera również bazę MLA Directory of Periodicals, w której użytkownicy znajdą informacje o blisko 6,000 czasopism o książek, z których pochodzą rekordy bibliograficzne zawarte w bazie, oraz MLA Thesaurus, własny tezaurus stowarzyszenia MLA, używający deskryptorów dla każdego rekordu w bibliografii i przeszukiwalny katalog wybitnych autorów z hiperłączami do krótkich przypisów.

link bezpośredni do MLA Directory of Periodicals

Baza została dodana na platformę EBSCOhost http://search.ebscohost.com/ i jest dostępna do 31 grudnia 2019 r. w ramach sieci adresów IP Akademii Pomorskiej lub zdalnie (na hasło, które można pobrać w Oddziale Informacji Naukowej naszej Biblioteki) z komputerów domowych i urządzeń mobilnych.

Dostęp testowy do bazy Sustainability Reference Center

Z radością informujemy o uruchomieniu dostępu testowego do bazy Sustainability Reference Center. Baza została dodana na platformę EBSCOhost i jest dostępna w ramach sieci adresów IP Uczelni lub zdalnie, z komputerów domowych i urządzeń mobilnych (na hasło pobrane z Oddziału Informacji Naukowej BU AP w Słupsku). Dostęp potrwa do 30 listopada 2019 r.

Sustainability Reference Center to pełnotekstowa baza danych zawierająca informacje odnośnie zagadnień i wyzwań związanych w ochroną środowiska, wpływu na zmiany klimatu i zrównoważonego rozwoju.

Tematyka bazy obejmuje informacje za zakresu m.in. społecznej odpowiedzialności biznesu, zarządzania środowiskowego (zarządzania proekologicznego), problemów i inicjatyw związanych z ochroną środowiska, ISO 14000 - certyfikat systemu zarządzania środowiskiem i ochrony środowiska, systemu oceny wielokryterialnej budynków LEED ¬(z ang. Leadership in Energy and Environmental Design), recyklingu, energii odnawialnej, ochrony zasobów, przedsiębiorczości społecznej, zrównoważonych praktyk biznesowych, redukcji odpadów.

Wejście do bazy

LINK

LINK

LINK

LINK

Oto przydatne linki do dwóch krótkich filmów przedstawiających wyszukiwanie podstawowe oraz wyszukiwanie zaawansowane na platformie EBSCOhost:

wyszukiwanie podstawowe

wyszukiwanie zaawansowane

 

Aktualności

Publikowanie w czasopismach Springer - informacja dla autorów


Zobacz też

Jak korzystać z Biblioteki (FAQ)?

Katalog online (OPAC)

Bibliometria

Przysposobienie biblioteczne online

Bieżący plan zajęć podyplomowych studiów EBzTI

Znajdziesz nas tutaj