Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki
Wybory
2020
Godło

Struktura

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Aktualności Biblioteki Uczelnianej

Aktualności Biblioteki Uczelnianej

Informacja o pracy Biblioteki w okresie przerwy świątecznej (21.12.2019 – 7.01.2020 r. )


Zgodnie z pismem okólnym P. Rektora nr R.022.21.19 w sprawie zwolnienia pracowników od świadczenia pracy w dniu  24.12.2019 r. i 27.12.2019 r. oraz skrócenia godzin pracy  w dniach 23, 30 i 31.12.2019 r. Biblioteka Uczelniana w okresie przerwy świątecznej 21.12.2019 – 7.01.2020 r. ) pracuje:

21-22 grudnia 2019 (sob.-niedz.) – nieczynne
23 grudnia 2019 (poniedziałek) – czynne do 14:00
24–29 grudnia 2019 (wt.-niedz.) – nieczynne (święta i wolne od rektora)
30 grudnia 2019 (poniedziałek) – czynne do 14:00
31 grudnia 2019 (wtorek) – czynne do 12.00                  
1 stycznia 2020 (środa) – nieczynne
2-3 stycznia 2020 (czw.-pt.) – czynne do 15.30
4-6 stycznia 2020 (sob.-pon.) – nieczynne
7 stycznia 2020 (wtorek) – czynne do 15.30

 

image alt text

Prezentacje z VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Ekologia informacji wobec zagrożeń współczesnego świata”

Dostęp testowy do bazy MLA International Bibliography with Full Text

Miło nam poinformować, iż został uruchomiony dostęp testowy do bazy MLA International Bibliography with Full Text.

tu link do bazy: MLA International Bibliography with Full Text

MLA International Bibliography with Full Text jest pełnotekstową wersją bazy bibliograficznej MLA International Bibliography. Baza jest wydawana przez Modern Language Association (MLA), i zawiera elektroniczną wersję bibliografii oraz zapewnia użytkownikom dostęp do pełnego tekstu do blisko 1,000 pełnotekstowych czasopism. Część bibliograficzna bazy sięga lat 1920-tych i zawiera ponad 2.8 miliona rekordów bibliograficznych.

Tematyka obejmuje: literaturę, języki współczesne, językoznawstwo, folklor, teorię literatury i krytykę literacką, sztukę dramatyczną jak również historyczne aspekty drukarstwa i działalności wydawniczej. Baza zawiera również informacje na temat retoryki i kompozycji, historii, teorii i praktyki nauki języka i literatury.

Baza zawiera również bazę MLA Directory of Periodicals, w której użytkownicy znajdą informacje o blisko 6,000 czasopism o książek, z których pochodzą rekordy bibliograficzne zawarte w bazie, oraz MLA Thesaurus, własny tezaurus stowarzyszenia MLA, używający deskryptorów dla każdego rekordu w bibliografii i przeszukiwalny katalog wybitnych autorów z hiperłączami do krótkich przypisów.

link bezpośredni do MLA Directory of Periodicals

Baza została dodana na platformę EBSCOhost http://search.ebscohost.com/ i jest dostępna do 31 grudnia 2019 r. w ramach sieci adresów IP Akademii Pomorskiej lub zdalnie (na hasło, które można pobrać w Oddziale Informacji Naukowej naszej Biblioteki) z komputerów domowych i urządzeń mobilnych.

Dostęp testowy do bazy Sustainability Reference Center

Z radością informujemy o uruchomieniu dostępu testowego do bazy Sustainability Reference Center. Baza została dodana na platformę EBSCOhost i jest dostępna w ramach sieci adresów IP Uczelni lub zdalnie, z komputerów domowych i urządzeń mobilnych (na hasło pobrane z Oddziału Informacji Naukowej BU AP w Słupsku). Dostęp potrwa do 30 listopada 2019 r.

Sustainability Reference Center to pełnotekstowa baza danych zawierająca informacje odnośnie zagadnień i wyzwań związanych w ochroną środowiska, wpływu na zmiany klimatu i zrównoważonego rozwoju.

Tematyka bazy obejmuje informacje za zakresu m.in. społecznej odpowiedzialności biznesu, zarządzania środowiskowego (zarządzania proekologicznego), problemów i inicjatyw związanych z ochroną środowiska, ISO 14000 - certyfikat systemu zarządzania środowiskiem i ochrony środowiska, systemu oceny wielokryterialnej budynków LEED ¬(z ang. Leadership in Energy and Environmental Design), recyklingu, energii odnawialnej, ochrony zasobów, przedsiębiorczości społecznej, zrównoważonych praktyk biznesowych, redukcji odpadów.

Wejście do bazy

LINK

LINK

LINK

LINK

Oto przydatne linki do dwóch krótkich filmów przedstawiających wyszukiwanie podstawowe oraz wyszukiwanie zaawansowane na platformie EBSCOhost:

wyszukiwanie podstawowe

wyszukiwanie zaawansowane

 

Aktualności

Publikowanie w czasopismach Springer - informacja dla autorów


Zobacz też

Jak korzystać z Biblioteki (FAQ)?

Katalog online (OPAC)

Bibliometria

Przysposobienie biblioteczne online

Bieżący plan zajęć podyplomowych studiów EBzTI

Znajdziesz nas tutaj