KDN - Konstytucja Dla Nauki Jubileusz 50 lecia Akademii Pomorskiej w Słupsku Godło

Struktura

Aktualności Biblioteki Uczelnianej

Zapraszamy na

SYMPOZJUM: NIEPODLEGŁA NA POGRANICZU

konferencja II: Wrzesień 1939 r. Czas wierności i heroizmu - 28 listopada 2019 r.

- Czytelnia Główna BU AP

[tu więcej informacji o sympozjum]

image alt text

Prezentacje z VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Ekologia informacji wobec zagrożeń współczesnego świata”

Dostęp testowy do bazy MLA International Bibliography with Full Text

Miło nam poinformować, iż został uruchomiony dostęp testowy do bazy MLA International Bibliography with Full Text.

tu link do bazy: MLA International Bibliography with Full Text

MLA International Bibliography with Full Text jest pełnotekstową wersją bazy bibliograficznej MLA International Bibliography. Baza jest wydawana przez Modern Language Association (MLA), i zawiera elektroniczną wersję bibliografii oraz zapewnia użytkownikom dostęp do pełnego tekstu do blisko 1,000 pełnotekstowych czasopism. Część bibliograficzna bazy sięga lat 1920-tych i zawiera ponad 2.8 miliona rekordów bibliograficznych.

Tematyka obejmuje: literaturę, języki współczesne, językoznawstwo, folklor, teorię literatury i krytykę literacką, sztukę dramatyczną jak również historyczne aspekty drukarstwa i działalności wydawniczej. Baza zawiera również informacje na temat retoryki i kompozycji, historii, teorii i praktyki nauki języka i literatury.

Baza zawiera również bazę MLA Directory of Periodicals, w której użytkownicy znajdą informacje o blisko 6,000 czasopism o książek, z których pochodzą rekordy bibliograficzne zawarte w bazie, oraz MLA Thesaurus, własny tezaurus stowarzyszenia MLA, używający deskryptorów dla każdego rekordu w bibliografii i przeszukiwalny katalog wybitnych autorów z hiperłączami do krótkich przypisów.

link bezpośredni do MLA Directory of Periodicals

Baza została dodana na platformę EBSCOhost http://search.ebscohost.com/ i jest dostępna do 31 grudnia 2019 r. w ramach sieci adresów IP Akademii Pomorskiej lub zdalnie (na hasło, które można pobrać w Oddziale Informacji Naukowej naszej Biblioteki) z komputerów domowych i urządzeń mobilnych.

Dostęp testowy do bazy Sustainability Reference Center

Z radością informujemy o uruchomieniu dostępu testowego do bazy Sustainability Reference Center. Baza została dodana na platformę EBSCOhost i jest dostępna w ramach sieci adresów IP Uczelni lub zdalnie, z komputerów domowych i urządzeń mobilnych (na hasło pobrane z Oddziału Informacji Naukowej BU AP w Słupsku). Dostęp potrwa do 30 listopada 2019 r.

Sustainability Reference Center to pełnotekstowa baza danych zawierająca informacje odnośnie zagadnień i wyzwań związanych w ochroną środowiska, wpływu na zmiany klimatu i zrównoważonego rozwoju.

Tematyka bazy obejmuje informacje za zakresu m.in. społecznej odpowiedzialności biznesu, zarządzania środowiskowego (zarządzania proekologicznego), problemów i inicjatyw związanych z ochroną środowiska, ISO 14000 - certyfikat systemu zarządzania środowiskiem i ochrony środowiska, systemu oceny wielokryterialnej budynków LEED ¬(z ang. Leadership in Energy and Environmental Design), recyklingu, energii odnawialnej, ochrony zasobów, przedsiębiorczości społecznej, zrównoważonych praktyk biznesowych, redukcji odpadów.

Wejście do bazy

LINK

Oto przydatne linki do dwóch krótkich filmów przedstawiających wyszukiwanie podstawowe oraz wyszukiwanie zaawansowane na platformie EBSCOhost:

wyszukiwanie podstawowe

wyszukiwanie zaawansowane