Zachęcamy Państwa do zapoznania się z nowym konkursem "Samodzielni i skuteczni" ogłoszonym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Termin zgłoszeń mija 8 listopada 2017 roku. Bardzo zachęcamy lokalne organizacje pozarządowe do rozważenia wspólnegao przygotowania propozycji, bo jest to dodatkowo punktowane w ramach konkursu. Ponadto konkurs ten jest nastawiony na działania ponadregionalne, co powoduje, że wzajemne wsparcie kilku organizacji (zwłaszcza tych organizacji, które posiadają sieć na poziomie ogólnopolskim) zwiększa szansę na realizację projektu o większym zasięgu.

niepelnosprawni poronin 2017

Jeśli jesteś osobą, która posiada orzeczenie o niepełnosprawności i której wiek nie przekracza 29 roku życia, zapraszamy Ciebie na staże 3 i 4-miesięczne. Oferujemy staż oraz doradztwo zawodowe (praca zdalna przez Internet); istnieje tu możliwość wskazania miejsca stażowego (jeżeli jesteś uczestnikiem jakieś organizacji czy warsztatów terapii zajęciowej, również tam możesz odbyć ten staż), a także możliwość wskazania doradcy zawodowego. Jest to dobra alternatywa, wybór stanowiska należy do Ciebie. Jeżeli jesteś zainteresowany/na i chętny/a, by uczestniczyć w tym projekcie, skontaktuj się ze mną: Nikola Walentrzak, tel:692289023

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Naszej Uczelni przypomina, że studenci z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności wszystkich roczników mają możliwość uczęszczania na zajęcia ruchowe przeznaczone wyłącznie dla nich. Prosimy chętnych, by zgłosili się do prowadzących w trakcie tych zajęć. Wspomniane ćwiczenia realizowane są w następujących dniach:

  •  poniedziałki godz. 16.45 – 18.15 – prowadzący mgr Marek Pasławski
  •  wtorki godz. 17.15 – 18.45 – prowadząca mgr Małgorzata Bieńkowska
  •  środy godz. 16.45 – 18.15 – prowadzący mgr Bronisław Siluk