Przekazujemy w Wasze ręce informator, który powstał z myślą  o osobach z niepełnosprawnościami, seniorach oraz opiekunach i osobach wspierających. Chcemy w ten sposób wskazać Wam miejsca, instytucje i akcje, dzięki którym będziecie mogli aktywnie uczestniczyć w życiu miasta. Znajdziecie tu również garść informacji o tym, gdzie otrzymacie potrzebną pomoc. Wdrażając formy wsparcia takie jak Koperta Życia, Telefon Seniora, E-Recepta, a także realizując projekty kierowane do  osób z niepełnosprawnościami tworzymy przyjazną przestrzeń,  która zawsze jest otwarta na potrzeby wszystkich mieszkanek  i mieszkańców Słupska.

Informator  sfinansowano ze środków budżetu Miasta Słupska      Słupska będących w dyspozycji Słupskiej Rady Seniorów.

Osoby zainteresowane wersją papierową zapraszamy do Wydziału  Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Słupsku przy placu  Zwycięstwa 1 (pokój 208) w godzinach funkcjonowania Urzędu.

Zachęcamy do pobrania informatora „Otwarty Słupsk” (pdf, 1MB).

Zapraszamy na II Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Metodyczną NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ INTELEKTUALNA, zdrowie-edukacja-terapia, Seksualność osób z niepełnosprawnością, która odbędzie się 8 grudnia 2017 roku, od godz. 9.00 w Auli (sala nr 414) Akademii Pomorskiej w Słupsku, przy ul. Boh. Westerplatte 64.

Udział w konferencji i warsztatach jest bezpłatny

Aby wziąc udział w konferencji należy dokonać rejestracji poprzez stronę internetowąe: www.odn.slupsk.pl

Zachęcamy Państwa do korzystania z darmowej wypożyczalni rowerów rehabilitacyjnych dla osób z niepełnosprawnościami, która funkcjonuje przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Szczegółowe informacje o wypożyczalni dostępne są na stronie miejskiej.     

Pogoda ostatnio nie dopisuje, ale liczymy, że słoneczna i złota jesień jeszcze przed nami! 

Podstawowe informacje o wypożyczalni

Wypożyczalnia mieści się w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym im. T. Gwiżdża, przy ul. Niedziałkowskiego 2 w Słupsku. Osoby odpowiedzialne za wypożyczanie:

  • Marcin Chachuła-Domański  – tel. 696015644
  • Wojciech Strójwąs  – tel. 693886524

Godziny pracy wypożyczalni rowerów rehabilitacyjnych w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym im. T. Gwiżdża:

  • poniedziałek – piątek 14.00-21.00,
  • sobota – niedziela 8.00-16.00.

Szanowni Państwo,
W związku z realizowanym przez Polski Komitet Paraolimpijski projektem „Nadzieje sportu akademickiego”, współfinansowanym ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, chciałabym zachęcić do udziału w rekrutacji studentów oraz doktorantów Państwa Uczelni. 
W ramach projektu organizowany jest 11-dniowy obóz sportowy w terminie 05-15.11.2017 r. w Wiśle. W obozie weźmie udział 37 uczestników/czek oraz 9 osób z obsługi (4 trenerów, 1 fizjoterapeuta, 1 psycholog, 3 wolontariuszy). Zgłoszenia proszę kierować na adres e-mail m.kotwica@paralympic.org.pl

Polski Komitet Paraolimpijski zapewni uczestnikom zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, opiekę kadry merytorycznej projektu, zwrot kosztów transportu (koszt dojazdu zostanie zwrócony do wysokości budżetu) oraz zakup drobnego sprzętu sportowego i akcesoriów specjalistycznych.