KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Czwarta edycja konferencji „Naturalne zasoby obszarów granicznych w warunkach zmieniającego się klimatu” NARBAC 2020

Mamy wielką przyjemność poinformować, że czwarta edycja konferencji „Naturalne zasoby obszarów granicznych w warunkach zmieniającego się klimatu” NARBAC 2020,

która odbyła się w dniach 24-25 września przyciągnęła wielu uczestników reprezentujących różne ośrodki naukowe i instytucje z całego kraju oraz z zagranicy m.in. Białowieski Park Narodowy, Centralny Ogród Botaniczny Narodowej Akademii Nauk Białorusi, Czernihowski Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Tarasa Szewczenki, Instytut Nauk Geologicznych PAN, Mozyrski Uniwersytet Pedagogiczny im. I. Szamiakina Białoruś, Narodowa Akademia Nauk Ukrainy, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, Politechnika Białostocka, Słowiński Park Narodowy, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet w Białymstoku, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Cieszymy się, że mimo niesprzyjających warunków do organizacji konferencji naukowych udało nam się wspólnie spotkać i podyskutować o wielu  ważnych kwestiach związanych ze zmieniającym się klimatem i jego wpływem na środowisko, a także nas.

Mimo braku bezpośredniego kontaktu, który jest "solą" konferencji naukowych cieszymy się, że w trakcie wielu wystąpień wywiązała się bardzo ciekawa i konstruktywna dyskusja pomiędzy uczestnikami. Mamy nadzieję, że kolejna edycja konferencji będzie się cieszyć również tak dużą liczbą dostojnych gości i będzie odbywać się już "na żywo".

Fotorelacja z konferencji