KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
 Czepkowanie absolwentek oraz absolwentów kierunku Pielęgniarstwo

W ubiegły piątek, tj. 29 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste Czepkowanie absolwentek oraz absolwentów kierunku Pielęgniarstwo Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Obok rodzin, bliskich i przyjaciół absolwentów w uroczystości wzięły udział władze uczelni, wykładowcy, studenci oraz zaproszeni goście - m.in. zarząd i przedstawiciele Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku.

39 przyszłych pielęgniarek otrzymało tradycyjne nakrycie głowy - biały czepek z poziomym czarnym paskiem, a 5 pielęgniarzy miniaturę czepka w postaci przypinki do klapy mundurku. Po otrzymaniu symboli pielęgniarstwa, absolwenci złożyli przyrzeczenie i odsłuchali hymnu pielęgniarek.

Gratulujemy ukończenia tego etapu studiów i życzymy, aby każdy nowy dzień Waszej pracy zawodowej niósł za sobą odkrywanie jej pozytywnych stron, przynosił satysfakcję z wykonywania trudnych i odpowiedzialnych zadań, a wasz wysiłek niech budzi w was dumę!

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii