KDN - Konstytucja Dla Nauki Jubileusz 50 lecia Akademii Pomorskiej w Słupsku Godło

Struktura

Aktualności Biblioteki Uczelnianej

Z uwagi na szkolenia w systemie PROLIB MARC21 w dniach 17-19 września 2019 r. (wtorek-czwartek) Biblioteka Uczelniana będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy!

Praca Biblioteki Uczelnianej we wrześniu

We wrześniu nasza Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.30.

Jednak z powodu reinstalacji systemu PROLIB i braku dostępu do katalogu komputerowego OPAC (do czasu zakończenia niezbędnych prac) mogą wystąpić problemy z wypożyczaniem, przedłużaniem i rezerwacją książek.

Brak dostępu do katalogu OPAC z powodu reinstalacji systemu PROLIB

Uwaga! Informujemy, iż w związku z reinstalacją systemu PROLIB, do odwołania nie będzie dostępu do katalogu komputerowego OPAC. Zainteresowani mogą korzystać w Bibliotece z katalogu kartkowego (książki i czasopisma do 2008 roku). W związku z tym mogą wystąpić przejściowe problemy przy wypożyczeniu, przedłużaniu i rezerwacji książek.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!

DOSTĘP TESTOWY DO BAZ MEDYCZNYCH NA PLATFORMIE EBSCO:

MEDLINE with Full Text

MEDLINE with Full Text jest pełnotekstową bazą z zakresu medycyny, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, systemu ochrony zdrowia, nauk przedklinicznych i wielu innych. Baza stosuje klasyfikację MeSH (Medical Subject Headings) i umożliwia wyszukiwanie w opisach ponad 5.600 czasopism biomedycznych. Baza zawiera pełny tekst 1.400 czasopism indeksowanych od okładki do okładki w bazie bibliograficznej MEDLINE. Wśród tych tytułów znajdują się czasopisma pełnotekstowe bez okresu karencji o najwyższych statystykach użytkowania w indeksie MEDLINE. Baza MEDLINE with Full Text zawiera archiwa artykułów pełnotekstowych od 1936 roku i jest nieocenionym narzędziem badawczym w zakresie literatury medycznej.

CINAHL Complete

CINAHL Complete jest najobszerniejszą bazą pełnotekstową z zakresu pielęgniarstwa. Obejmuje takie dziedziny jak: pielęgniarstwo, biomedycynę, bibliotekoznawstwo z zakresu nauk o zdrowiu, medycynę alternatywną i 17 pokrewnych nauk o zdrowiu. Baza indeksuje ponad 5.400 i zawiera ponad 5.5 miliona rekordów z archiwami od 1937 roku. W bazie znajduje się pełny tekst ponad 1.200 czasopism indeksowanych w CINAHL z archiwami od 1937 roku. Oferuje dostęp do pełnej kolekcji anglojęzycznych czasopism i publikacji wydawanych przez American Occupation Therapy Association i American Diabetes Association oraz dostęp do książek z zakresu ochrony zdrowia, dysertacji z zakresu pielęgniarstwa, wybrane materiały konferencyjne, standardy opieki, programy do celów edukacyjnych, rozdziały książek i materiały audiowizualne. Baza zawiera przeszukiwalne cytowania z ponad 1.500 czasopism.

Nutrition Reference Center

Nutrition Reference Center to baza przeznaczona dla specjalistów, studentów oraz wszystkich osób zajmujących i zainteresowanych dietetyką i żywieniem. Baza zawiera praktyczne wskazówki przydatne do określenia odpowiedniej diety dla osób z różnymi schorzeniami, ocenę dotychczasowych nawyków żywieniowych stwarzających zagrożenie dla zdrowia, instrukcje dla pacjentów, czynniki kulturowe czy społeczne wpływające na sposób odżywiania. Artykuły zostały napisane przez uznanych specjalistów w dziedzinie żywienia. Baza jest dostępna na łatwym w obsłudze interfejsie, który posiada również wersję mobilną.

Rehabilitation Reference Center

Rehabilitation Reference Center jest narzędziem z zakresu medycyny opartej na dowodach dla studentów, lekarzy oraz specjalistów z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii. Zawartość bazy obejmuje ponad 800 przeglądów klinicznych, informacje o ponad 100 instrumentach badawczych i ponad 11.700 lekach, około 9.800 obrazów ćwiczeń, około 3.000 tematów z zakresu edukacji pacjentów, encyklopedie i wiele innych danych. Tematyka bazy obejmuje fizykoterapię, terapię zajęciową i logopedię. Zawartość bazy jest uaktualniana co tydzień. Przeglądy kliniczne zawierają najlepsze dostępne dowody naukowe zebrane w procesie systematycznej wnikliwej obserwacji i monitoringu. Wszystkie przeglądy kliniczne są pisane i recenzowane przez zespół EBSCO składający się z zawodowych terapeutów. Każdy przegląd zawiera: ocenę i plan opieki, przyczyny i czynniki ryzyka, docelowe rezultaty i pomiary, badania, utrzymanie stanu zdrowia i zapobieganie, ogólne przeciwwskazania i środki ostrożności.

LINK

Oto przydatne linki do dwóch krótkich filmów przedstawiających wyszukiwanie podstawowe oraz wyszukiwanie zaawansowane na platformie EBSCOhost:

wyszukiwanie podstawowe

wyszukiwanie zaawansowane