KDN - Konstytucja Dla Nauki Jubileusz 50 lecia Akademii Pomorskiej w Słupsku Godło

Akademicki Dzień Kobiet - Kobieta Przedsiębiorcza

Akademickie Biuro Karier wraz z Centrum Informacji i Planowania Kariery oddział w Słupsku mają zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkie Panie, Panny, Dziewczęta, Dziołchy, Babeczki do udziału w Akademickim Dniu Kobiet.

W programie zaplanowano indywidualne konsultacje z doradcami zawodowymi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Słupku. Będzie to wspaniała okazja do zapoznania się m.in. ze swoimi predyspozycjami zawodowymi.

Wykład „Aby się wypalić, trzeba się zapalić – co wiesz o wypaleniu zawodowym?

Wypalenie zawodowe nazywane jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Organizm zaczyna wysyłać coraz więcej sygnałów świadczących o wypaleniu zawodowym, które jednak nieustannie ignorujemy. Co charakteryzuje „syndrom BurnOut” i czy można mu zapobiec? Jak budować swoją karierę, by nie spalić się w pracy? Dlaczego praca wypala? Na te pytania warto poznać odpowiedź i podjąc decyzję o tym, by się do pracy zapalić, ale nie wypalić. Wykład poprowadzi Weronika Sienkiewicz - doradca zawodowy z CIiPKZ w Słupsku

Spotkanie autorskie z Aleksandrą Stenką -  niewidomą studentką Akademii Pomorskiej w Słupsku - scenarzystką filmu "Ja Was widzę, dlaczego Wy mnie nie widzicie?".

Aleksandra Stenka jest studentką III roku Filologii Angielskiej zapytana o film mówi: <<Film jest zatytułowany: „Ja Was widzę, dlaczego wy mnie nie widzicie?”. Ma on opowiadać o wielu problemach osób niewidomych w zimie, gdy jest dużo śniegu. Ja sama jestem osobą niewidomą, dlatego wiem jakie są nasze problemy. Osoba taka nie jest w stanie sama się poruszać, ponieważ w ogóle nie wyczuwa powierzchni. Film będzie właśnie o tych problemach i o znieczulicy ludzi, którzy bardzo często nie chcą pomóc, bo się spieszą albo nie wiedzą jak pomóc. Ten film to apel do ludzi, żeby pomagali innym słabszym od siebie.>> Spotkanie poprowadzi dr hab. Katarzyna Jerzak, prof. AP - filolog, komparatystka literacka.