Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki
Wybory
2020
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło

Kalendarz wydarzeń

Zaproszenie na  wieczór poezji

Zaproszenie na wieczór poezji

Serdecznie zapraszamy studentów i pracowników uczelni na wieczór poezji.  Po występie zapraszamy do udziału w kolejnym słupskim slamie poetyckim.

    Poezja w dramacie - ornament czy sprawy istota?. Wieczór z poezją inaczej lub jak kto woli w dramacie. Adam Walny - „Szekspir – made in Poland”. Wywołując Szekspira, wywołuje poezję, chcąc czy nie!            3 grudnia (poniedziałek) godz. 18.00 Teatr Władca Lalek ul. Arciszewskiego 22, DS 3 Akademia Pomorska w Słupsku. Adam Walny – aktor, scenograf, dramaturg, reżyser. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Reżyserii. W 1999 roku założył własny teatr, z którym gościł na wielu prestiżowych festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą (Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Dania, Węgry, Czechy, Włochy, Niemcy). W 2012 roku otwierał spektaklem Opus Hamlet, scenę teatralną na zamku Kronborg w Danii. SLAM POETYCKI               Głównym składnikiem przepisu na udany slam jest rywalizacja osobowości na scenie, drugą częścią wydarzenia będzie więc turniej.  Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, o czym mowa... uczestnicy turnieju będą musieli w ciągu każdej trzyminutowej rundy zaprezentować własny tekst. A do kolejnej rundy przejdzie ten, który zdobędzie więcej głosów niż występ przeciwnika. Liczba pojedynków zależy od liczby startujących. Nie wolno korzystać z żadnych rekwizytów. Kto zostanie na scenie: wygrywa nagrodę.         Zapisy na slam: od 60 minut przed spotkaniem u organizatorów.Szczegółowe wyjaśnienie zasad znajduje się w Regulaminie-----------------------------------------------------------------------------------------REGULAMIN SLAMU 3.12.2018 r. w Pracowni Teatru Władca Lalek na Akademii Pomorskiej w Słupsku. 

1. Organizatorem turnieju slamerskiego jest Klub Poetów i Fundacja Teatru Władca Lalek. 

2. Występ na slamie jest bezpłatny.

3. Uczestniczki i uczestnicy zgłaszają się do organizatorów, czyli Kacpra Zielonki lub osobiście na miejscu (Pracownia Teatru Władca Lalek, Akademia Pomorska w Słupsku DS 3, ul. Arciszewskiego 22) w dniu występu: 3 XII 2018 (do czasu ogłoszenia rozpoczęcia slamu).

4. Uczestniczki i uczestnicy prezentują podczas występu wyłącznie własne wiersze.

5. Jeśli wiersz jest autorstwa więcej niż jednej osoby, może być prezentowany przez wszystkich jego autorów.

6. Pojedynczy występ slamera lub slamerki nie może przekroczyć 3 minut.

7. Uczestniczki i uczestnicy nie mogą na scenie używać rekwizytów oraz strojów.

8. Slam zostanie rozegrany systemem pucharowym. Uczestniczki i uczestnicy pierwszej rundy zostaną przeciwstawieni sobie poprzez losowanie. Osoba, która wygra w danej rozgrywce przejdzie do następnej rundy. Ilość rund będzie zależała od ilości zgłoszonych. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie za pomocą uniesionych w górę kartek. Kto otrzyma większą liczbę głosów: wygrywa.

9. Osoba, która wygra w finale, otrzyma nagrodę finansową wysokości 100 zł. 

10. Jeżeli podczas pojedynku slamerów głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas obowiązuje dogrywka. Każdy uczestnik ma dodatkową minutę czasu, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

11. Każdy, kto chce wziąć udział w turnieju, powinien mieć ze sobą minimum 6 własnych wierszy.

12. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania prezentowanych wierszy i dokumentacji występów w celach promocyjnych.         "Projekt dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Programu FIO Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i Miasto Słupsk”.

image alt text

 

 

Znajdziesz nas tutaj