Aktywna Akademia Godło Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

Turniej badmintona kobiet

SWFiS zorganizowało w dniu 17.10.2020 turniej kobiet w badmintona. W imprezie wzięło udział kilkanaście pań. Zawodniczki podzielono na cztery grupy eliminacyjne, w których grano systemem „każdy z każdym”. W drugiej fazie turnieju panie zajmujące dwa pierwsze miejsca w grupie walczyły o miejsca 1-8, natomiast pozostałe grały w finale B. Grano do dwóch wygranych setów, niektóre mecze były zacięte i wymagały rozegrania trzeciego seta.

Poniżej podajemy klasyfikację końcową (pierwszych sześć miejsc) turnieju:

I          Tomaszewska Anna

II         Biłanicz Anna

III        Puć Aleksandra

IV        Matkowska Monika

V         Smirnova Aleksandra

VI        Saltanova Elizaveta

Na zakończenie turnieju pierwsza trójka zawodniczek otrzymała nagrody, a zwyciężczyni dodatkowo puchar.  Sędzią głównym był dr Robert Bąk, mecze prowadzili mgr Małgorzata Bieńkowska, mgr Marek Pasławski, mgr Marek Zawadzki. Zaplecze logistyczne zapewniała mgr Halina Pilecka. Turniej zorganizowano w ramach projektu "Społeczna odpowiedzialność - oddziaływanie regionalnych uczelni jako czynnika stymulującego międzypokoleniową aktywność społeczną - Aktywna Akademia”, finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.