Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

Aktywna Akademia Godło Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Trzeci spływ Brdą z cyklu spływów kajakowych szlakami Świętego Jana Pawła II

Trzeci spływ Brdą z cyklu spływów kajakowych szlakami Świętego Jana Pawła II

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu zorganizowało 13.06.2020 r. trzeci spływ Brdą z cyklu spływów kajakowych szlakami Świętego Jana Pawła II. Tym razem płynęliśmy na trasie: Mylof- Woziwoda, ok. 28 km.

W imprezie wzięło udział 28 uczestników - studentów Akademii Pomorskiej i mieszkańców ziemi słupskiej. Gościem naszego spływu ponownie była pani dr hab. Danuta Gierczyńska, Prorektor ds. Studentów, za którą w kajaku odpowiadał Michał Zołotar.

Spływ rozpoczęliśmy przy zaporze schodkowej w miejscowości Mylof. Tutaj rozdziela się bieg Wielkiego Kanału Brdy i samej rzeki. Wielki Kanał Brdy został wybudowany w 1849 r. w celu nawodnienia śródleśnych łąk Borów Tucholskich. Płynąc w okolicach Rytla widzieliśmy wioskę indiańską. Po drodze mijaliśmy tereny, przez które w sierpniu 2017 r. przeszedł huragan zmiatający tysiące hektarów lasów. Sama Brda, miejscami bardzo wąska, meandruje wśród wysokich brzegów. W korycie rzeki przytrafiały się zwalone kłody i drzewa.

Po 17 km zatrzymaliśmy się w Żukowie (pole namiotowe Ściernisko), by trochę odpocząć przy ognisku i kiełbaskach. Spływ zakończyliśmy w osadzie leśnej Woziwoda po pokonaniu 28 km.  Tutaj część śmiałków wykąpała się w wodach Brdy, kilkukrotnie pokonując odcinek rzeki wpław. Przez cały spływ towarzyszyła nam piękna pogoda, wspaniała przyroda i olbrzymia doza humoru.

Na kolejny spływ SWFiS zaprasza 20.06.2020 r. Spływ odbędzie się na trasie Gołąbek II - Świt (15 km) z możliwością przepłynięcia przez rezerwat Piekiełko, która to trasa będzie sprawdzianem dla "hardcorowców" (+4 km).

Na trasie trzeba liczyć się z szybkim nurtem, bystrzami, powalonymi drzewami w poprzek rzeki (Gołąbek II – Świt - 15 km). Dla bardziej wymagających przewidziany jest atrakcyjny przełomowy odcinek o spadku do 2 %! Brda przepływa między wysokimi brzegami, ma wartki nurt, liczne bystrza. Atrakcją jest trasa przez rezerwat Piekiełko. 

Transport do Gołąbka II  we własnym zakresie (to jest jedyny koszt uczestnika).

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY nr 1 

1. Osoby zainteresowane udziałem w spływie 20.06.2020 r. proszone są o wysłanie na adres robert.bak@apsl.edu.pl maila o treści - Wyrażam swoją gotowość do udziału w spływie kajakowym w dniu 20.06.2020 r. – imię i nazwisko.

Akces dotyczy udziału tylko jednej osoby. Można jednak zaznaczyć, iż dana osoba chce płynąć z … (podać imię i nazwisko partnera), wtedy jednak partner też musi wysłać deklarację udziału. Czas na wysłanie tego zgłoszenia - do najbliższego wtorku (16.06.) do godz. 16.00. Zgłoszenie udziału nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem na spływ.

2. W dalszej procedurze osoba zgłaszająca swój udział, otrzyma drogą mailową dokumenty, które po podpisaniu odeśle na adres robert.bak@apsl.edu.pl w formie scanu lub zdjęcia (jpg),  do najbliższej środy (17.06.) do godz. 08.00.

3. Osoby zakwalifikowane na spływ (czyli te, które właściwie wypełniły dokumenty i w terminie je odesłały) zostaną powiadomione KOMUNIKATEM ORGANIZACYJNYM nr 2, że znajdują się na liście uczestników spływu.

Osoba, która nie spełni powyższych warunków, nie będzie brana pod uwagę przy zakwalifikowaniu na spływ.

W przypadku dużej liczby chętnych będzie brana pod uwagę kolejność nadesłanych właściwie wypełnionych dokumentów. 

Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spływu

    

Znajdziesz nas tutaj