Aktywna Akademia Godło Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

Tenis stołowy w SWFiS

SWFiS zorganizowało trzecie już zawody w ramach słupskich turniejów rakietowych. W dniu 24.10.2020 rozegrano turniej mężczyzn i kobiet w tenisa stołowego.

W imprezie wzięli udział mieszkańcy ziemi słupskiej oraz studenci AP, w tym zawodnicy mający długoletni kontakt z tą dyscypliną sportu. Zawodników podzielono na dwie grupy eliminacyjne, w których grano systemem „każdy z każdym”. W drugiej fazie turnieju granej systemem pucharowym zawodnicy rozstawiani byli po uwzględnieniu miejsc w grupach eliminacyjnych. Zwycięzcy ćwierćfinałów grali o miejsca 1-4, przegrani  z tych gier - o miejsca 5-8, natomiast ci z dalszych pozycji w grupach eliminacyjnych  rywalizowali o kolejne miejsca. Zawodnicy grali do dwóch wygranych setów do 11 punktów. Niektóre mecze były zacięte i wymagały rozegrania trzeciego seta. Najwyższy wynik seta wynosił 16:14.

Poniżej podajemy klasyfikację końcową (pierwsze trzy miejsca) turnieju:

KOBIETY

1. Kozel Irina
  2. Dawidowicz Katarzyna
  3. Smirnowa Aleksandra

MĘŻCZYŹNI

1. Popiel  Czesław
  2. Pankiewicz Tomasz
  3. Gintrowicz Mirosław

Na zakończenie turnieju pierwsza trójka zawodników otrzymała nagrody, a zwycięzca dodatkowo puchar.  Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami. Sędzią głównym był dr R. Bąk, pozostali pracownicy SWFiS odpowiedzialni byli za sędziowanie poszczególnych gier. Zaplecze logistyczne zapewniała mgr Halina Pilecka. Turniej zorganizowano w ramach projektu "Społeczna odpowiedzialność - oddziaływanie regionalnych uczelni jako czynnika stymulującego międzypokoleniową aktywność społeczną - Aktywna Akademia”, finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Tenis stołowy w SWFiS