KDN - Konstytucja Dla Nauki Jubileusz 50 lecia Akademii Pomorskiej w Słupsku Godło

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

Słupskie WOPR zaprasza na szkolenie ratowników wodnych

Słupskie WOPR ogłasza nabór na szkolenie ratowników wodnych, zgodne z rozporządzeniem  Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym.

Jakie warunki musi spełnić uczestnik szkolenia:

- przede wszystkim musi dobrze pływać-pokonanie 2 długości basenu, czyli przepłynięcie dystansu 50 m nie powinno mu zająć więcej niż 45 s.

- musi być zdrowy i sprawny fizycznie.

Jakie korzyści wiążą się z faktem ukończenia szkolenia:

- zdobycie zawodu cieszącego się dużym zaufaniem społecznym i szacunkiem

- atrakcyjną pracą w ciekawym zespole rówieśników (młodzi ludzie to trzon ratowników wodnych)

- realizacją sportowych planów - Słupskie WOPR jest organizatorem zawodów o charakterze ratowniczym oraz prowadzi sekcje ratownictwa sportowego

- rozwoju i doskonalenia zawodowego

- prowadzimy szkolenia na skuterach wodnych, łodziach motorowych, technik przydatnych w ratownictwie wodnym

Co należy zrobić aby uzyskać pełne uprawnienia do pracy jako ratownik wodny:

- uczestniczyć w szkoleniu ratownika wodnego(min.63 h.)

- uczestniczyć w szkoleniu z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy(KPP)..min.66 h

- uczestniczyć w szkoleniu w celu uzyskania dodatkowych kwalifikacji w ratownictwie wodnym  (min 10 h.)

- zdać egzaminy!!! 2 dni.

image alt text