Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło

Struktura

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Aktualności Biblioteki Uczelnianej

Aktualności Biblioteki Uczelnianej

Biblioteka Uczelniana poleca [czytaj więcej]

Zasady korzystania z Biblioteki Uczelnianej Akademii Pomorskiej w Słupsku od 4 listopada 2020 r. [czytaj więcej]

******

Praca Biblioteki Uczelnianej AP w Słupsku od 12 stycznia 2021 r.

Uprzejmie informujemy, iż pracownicy Biblioteki nadal pracują zdalnie, natomiast od dnia 12 stycznia (wtorek) 2021 r. do odwołania Wypożyczalnia Biblioteki Uczelnianej AP w Slupsku będzie pracować w systemie dyżurów we wtorki (8.00-14.00) oraz czwartki (11.00-17.00). Wypożyczalnia Międzybiblioteczna będzie czynna w czwartki (11.00-13.00). Sekretariat Biblioteki będzie czynny we wtorki i czwartki (8.00- 14.00). Czytelnia i Strefa Wolnego Dostępu pozostają zamknięte do odwołania.

*******

Zmiany personalne w BU AP w Słupsku 

Informujemy, iż w związku z odejściem na emeryturę długoletniego pracownika BU AP w Słupsku, Kierownika Oddziału Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Pani mgr inż. Wiesławy Gałek, z dniem 1 stycznia 2021 r. stanowisko Kierownika Oddziału Gromadzenia i Opracowania Zbiorów objęła Pani mgr Aneta Grabowska. Z dniem 31 grudnia 2020 r. na emeryturę odeszła także Pani mgr Gabriela Chamier-Gliszczyńska, długoletni pracownik Czytelni w Oddziale Obsługi Użytkownika. Obu naszym koleżankom serdecznie dziękujemy za długoletnią, rzetelną pracę na rzecz naszej Biblioteki i Uczelni życząc wszystkiego najlepszego i szczęścia na nowym etapie życia ⚘⚘⚘

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że w wieku 54 lat odeszła do wieczności nasza koleżanka Ś.p Katarzyna Karpicz, długoletni pracownik (1987-2019)  Biblioteki Uczelnianej AP w Słupsku.  Pogrzeb odbędzie się 

30 grudnia (środa) o godz. 14 na starym cmentarzu w Słupsku.

 

 

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie składają Dyrekcja i Pracownicy Biblioteki Uczelnianej AP w Słupsku.

*****

Uwaga: do 10 stycznia 2021 (niedziela) Biblioteka Uczelniana będzie nieczynna. O szczegółach funkcjonowania Biblioteki po tym okresie poinformujemy w pierwszych dniach stycznia.

IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Z przykrością informujemy, że tegoroczna IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa poświęcona ekologii informacji pod hasłem "Ekologia informacji a (cyber)rzeczywistość" planowana na 24-25 września 2020 roku została przeniesiona na rok następny z powodu braku poprawy sytuacji epidemiologicznej w kraju (w ramach przeciwdziałania rozprzestrzeniania się COVID-19).

Zgłoszenia przesłane na tegoroczną konferencję zachowują ważność, o terminie przyszłorocznej konferencji poinformujemy na początku 2021 roku.

Dostęp do baz Wirtualnej Biblioteki Nauki

Osoby zainteresowane dostępem do baz Wirtualnej Biblioteki Nauki (Elsevier: ScienceDirect i Scopus, SpringerLink, Web of Science, Wiley) zachęcamy do zapoznania się z nową stroną WBN o kontach użytkowników, które pozwalają na dostęp zdalny do zasobów spoza sieci akademickiej, do zasobów na serwerach wydawców:  https://wbn.icm.edu.pl/konta-osobiste-uzytkownikow/ 

Usługi Biblioteki Uczelnianej wspierające kontynuowanie procesu dydaktycznego i zdalną pracę naukową [czytaj więcej]

Dostęp do bazy  Academic Research Source

Z wielką radością informujemy, iż nasza Uczelnia wykupiła dostęp do bazy Academic Research Source.

Academic Research Source to multidyscyplinarna baza danych, oferująca użytkownikom dostęp do zbioru ponad 180,000 książek elektronicznych oraz 5,000 pełnotekstowych czasopism. Tematyka bazy obejmuje między innymi: nauki medyczne, nauki przyrodnicze, psychologię, nauki humanistyczne, nauki stosowane, nauki społeczne, edukację, matematykę, pomoce w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, ochronę środowiska, prawo, krytykę literacką, biznes i ekonomię, chemię, informatykę, inżynierię i wiele innych. Baza zawiera ponad 350 polskich czasopism dostępnych w pełnym tekście z zakresu ekonomii, biznesu, rolnictwa, technologii, historii, nauk ścisłych, medycyny, nauk społecznych, humanistyki i wiele innych.

Baza została dodana do platformy EBSCOhost (link) dostępna dla użytkowników w sieci adresów IP oraz zdalnie, z komputerów domowych oraz urządzeń mobilnych (hasło do dostępu zdalnego można uzyskać w Oddziale Informacji Naukowej w Bibliotece Uczelnianej - pok. nr 7).

Użytkownicy mogą prowadzić wyszukiwanie w bazie w osobnych podzbiorach, dostępnych pod poniższymi linkami:

Academic Research Source eJournals - czasopisma
Academic Research Source eBooks - książki elektroniczne

image alt text

Prezentacje z VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Ekologia informacji wobec zagrożeń współczesnego świata”

Aktualności

Publikowanie w czasopismach Springer - informacja dla autorów


Znajdziesz nas tutaj