Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

Aktywna Akademia Godło Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Struktura

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk

Winter/Spring 2022 Webinar Schedule

Zdobądź nową wiedzę i informacje na webinarach opracowanych przez Zespół Elseviera dla Polski na okres zimy i wiosny 2022.

Od podstaw obsługi ScienceDirect po wpływ badań — oferujemy seminaria, które pomogą Ci zwiększyć sprawność wyszukiwania, komfort pracy dzięki nowym i rozwijającym się metodom oraz wiedzę o wsparciu i rozwiązaniach Elsevier, które mogą pomóc Twojej instytucji w realizacji jej misji.

Pełna lista szkoleń jest dostępna na stronie centrum szkoleń Elsevier dla Polski. Poniżej zapowiedź nadchodzących webinarów prowadzonych w języku angielskim:

 
 

Data i godzina

 

Szkolenie

 
 

1 marca 2022 r.

11:30

 

Scopus: kryteria oraz proces oceny czasopism

Celem webinarium jest przedstawienie zarówno kryteriów, jak i samego procesu oceny czasopism w bazie Scopus. Poznaj kryteria minimalne i dowiedz się więcej o ocenie merytorycznej prowadzonej przez niezależnych ekspertów z rady Content Selection and Advisory Board. Przedstawiona zostanie również usługa nieodpłatnej oceny wstępnej czasopism, które mają w planach staranie się o indeksowanie w bazie Scopus.

Kliknij i zarejestruj się

 

 
 

15 marca 2022 r.

11:30

 

Scopus, SciVal i rankingi: co warto wiedzieć?

Jeżeli interesują cię rankingi i ich wskaźniki, a zarazem obszar ten wydaje Ci się skomplikowany, dołącz do nas, aby poznać funkcjonalności ułatwiające pracę z tą materią.

Kliknij i zarejestruj się

 

 
 

29 marca 2022 r.

 

11:30

 

Dane i co dalej? Wpływ, analiza i zarządzanie

Dołącz do nas i zobacz w jaki sposób rozwiązania Elsevier mogą pomóc w budowaniu pełnego obrazu wpływu instytucji oraz badaczy.

 

Kliknij i zarejestruj się

 
 

12 kwietnia 2022 r.

11:30

 

Dane - siła napędowa analiz i strategii

Poza badaniami podstawowymi, dane Scopus mogą być analizowane w celu uzyskania głębszego wglądu w ekosystem badawczy.

Kliknij i zarejestruj się

 

 
 

26 April 2022 

11:30

 

ScienceDirect: bogactwo wiedzy

Poznaj bogactwo pełnotekstowej bazy ScienceDirect i dowiedz się, w jaki sposób efektywnie wyszukiwać literaturę naukową różnego typu. Odkryj potencjał ScienceDirect i sprawdź, jak zawartość bazy może być wykorzystywana przez naukowców, nauczycieli akademickich i studentów, zarówno w procesach naukowych, jak i dydaktycznych.

Kliknij i zarejestruj się

 

 
 

10 maja 2022 r.

11:30

 

Nowe funkcjonalności w bazie Scopus i narzędziu SciVal

Bądź na bieżąco z najnowszymi ulepszeniami Scopus i SciVal!

Kliknij i zarejestruj się

 

 
 

24 maja 2022 r.

11:30

 

Wprowadzenie do Open Access i umów transformacyjnych

Celem webinarium jest omówienie podstawowych pojęć związanych z otwartym dostępem (Open Access), jak również dyskusja na temat szczegółów umów transformacyjnych w firmie Elsevier. W trakcie spotkania zostaną poruszone następujące zagadnienia:

typy otwartego dostępu
typy czasopism i kryteria ich kwalifikowalności do umów transformacyjnych
platforma do zarządzania otwartym dostępem firmy Elsevier wspierająca drogę autora i administratora w procesie akceptacji APC
ogólna charakterystyka umów typu “publikuj i czytaj”

i wiele więcej

Kliknij i zarejestruj się

 

 
 

7 czerwca 2022 r.

11:30

 

Scopus: jak zwiększyć szansę czasopisma na indeksację w bazie?

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o indeksację czasopism w bazie Scopus. Odkryj, w jaki sposób baza Scopus może być wykorzystywana przez redakcję czasopisma naukowego w realizacji celów biorąc pod uwagę współczesne wyzwania. Redaktorzy będą mieli okazję dowiedzieć się także, jakie są najczęściej spotykane niedociągnięcia w czasopismach i jak można im zaradzić, aby zwiększyć szanse czasopisma na indeksację.

Kliknij i zarejestruj się

 

 
 

Dodatkowo planujemy specjalny, trzydniowy program, na którym omówimy wszystko, co chcielibyście wiedzieć o SciVal. Bądź na bieżąco, aby dowiedzieć się więcej o SciVal Camp, zaplanowanym na 5-7 kwietnia. Liczba miejsc jest ograniczona, więc zarezerwuj swoje miejsce jak najszybciej.

 
 

22-24 marca 2022 r.

11:00

 

Scival Camp Polska 2022

Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w wydarzeniu pn. SciVal Camp 2022. W ramach tego wydarzenia odbędą się 3 dedykowane spotkania online. Spotkania odbędą się w dniach 22 24 marca 2022 r. Dla osób zainteresowanych będzie możliwość uzyskania certyfikatów po zakończeniu pełnego cyklu spotkań.

 

[Dzień Godz. Temat przewodni]

22 marca 11.00-12.30 Analiza wpływu instytucji
23 marca 11.00-12.30 Analiza wpływu społecznego
24 marca 11.00-12.30 Automatyzacja pracy z narzędziem SciVal

 

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Kliknij i zarejestruj się

 

 
 

Wierzymy, że sesje będą bogate w wiedzę i dowiesz się dzięki nim, jak w efektywny sposób wykorzystywać rozwiązania Elsevier do własnych potrzeb, aby sprostać najistotniejszym wyzwaniom.

 

Nie zapomnij odwiedzić centrum szkoleniowego Elsevier dla Polski, aby zapoznać się z pełnym harmonogramem webinariów.

 

Znajdziesz nas tutaj