Zdobądź nową wiedzę i informacje na webinarach opracowanych przez Zespół Elseviera dla Polski na okres zimy i wiosny 2022.
Od podstaw obsługi ScienceDirect po wpływ badań — oferujemy seminaria, które pomogą Ci zwiększyć sprawność wyszukiwania, komfort pracy dzięki nowym i rozwijającym się metodom oraz wiedzę o wsparciu i rozwiązaniach Elsevier, które mogą pomóc Twojej instytucji w realizacji jej misji.
Celem webinarium jest przedstawienie zarówno kryteriów, jak i samego procesu oceny czasopism w bazie Scopus. Poznaj kryteria minimalne i dowiedz się więcej o ocenie merytorycznej prowadzonej przez niezależnych ekspertów z rady Content Selection and Advisory Board. Przedstawiona zostanie również usługa nieodpłatnej oceny wstępnej czasopism, które mają w planach staranie się o indeksowanie w bazie Scopus.
Jeżeli interesują cię rankingi i ich wskaźniki, a zarazem obszar ten wydaje Ci się skomplikowany, dołącz do nas, aby poznać funkcjonalności ułatwiające pracę z tą materią.
Poznaj bogactwo pełnotekstowej bazy ScienceDirect i dowiedz się, w jaki sposób efektywnie wyszukiwać literaturę naukową różnego typu. Odkryj potencjał ScienceDirect i sprawdź, jak zawartość bazy może być wykorzystywana przez naukowców, nauczycieli akademickich i studentów, zarówno w procesach naukowych, jak i dydaktycznych.
Wprowadzenie do Open Access i umów transformacyjnych
Celem webinarium jest omówienie podstawowych pojęć związanych z otwartym dostępem (Open Access), jak również dyskusja na temat szczegółów umów transformacyjnych w firmie Elsevier. W trakcie spotkania zostaną poruszone następujące zagadnienia:
•
typy otwartego dostępu
•
typy czasopism i kryteria ich kwalifikowalności do umów transformacyjnych
•
platforma do zarządzania otwartym dostępem firmy Elsevier wspierająca drogę autora i administratora w procesie akceptacji APC
•
ogólna charakterystyka umów typu “publikuj i czytaj”
Scopus: jak zwiększyć szansę czasopisma na indeksację w bazie?
Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o indeksację czasopism w bazie Scopus. Odkryj, w jaki sposób baza Scopus może być wykorzystywana przez redakcję czasopisma naukowego w realizacji celów biorąc pod uwagę współczesne wyzwania. Redaktorzy będą mieli okazję dowiedzieć się także, jakie są najczęściej spotykane niedociągnięcia w czasopismach i jak można im zaradzić, aby zwiększyć szanse czasopisma na indeksację.
Dodatkowo planujemy specjalny, trzydniowy program, na którym omówimy wszystko, co chcielibyście wiedzieć o SciVal. Bądź na bieżąco, aby dowiedzieć się więcej o SciVal Camp, zaplanowanym na 5-7 kwietnia. Liczba miejsc jest ograniczona, więc zarezerwuj swoje miejsce jak najszybciej.
22-24 marca 2022 r.
11:00
Scival Camp Polska 2022
Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w wydarzeniu pn. SciVal Camp 2022. W ramach tego wydarzenia odbędą się 3 dedykowane spotkania online. Spotkania odbędą się w dniach 22 24 marca 2022 r. Dla osób zainteresowanych będzie możliwość uzyskania certyfikatów po zakończeniu pełnego cyklu spotkań.
[Dzień Godz. Temat przewodni]
•
22 marca 11.00-12.30 Analiza wpływu instytucji
•
23 marca 11.00-12.30 Analiza wpływu społecznego
•
24 marca 11.00-12.30 Automatyzacja pracy z narzędziem SciVal
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Wierzymy, że sesje będą bogate w wiedzę i dowiesz się dzięki nim, jak w efektywny sposób wykorzystywać rozwiązania Elsevier do własnych potrzeb, aby sprostać najistotniejszym wyzwaniom.