Aktywna Akademia Godło Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Struktura

Sympozjum IEEE na temat autorstwa i otwartego dostępu 28 września 2022 r. godz. 15.00

Sympozjum IEEE na temat autorstwa i otwartego dostępu

Wskazówki i najlepsze praktyki dotyczące publikowania od redaktorów IEEE

28 września 2022 | godz.: 15:00

O sesji

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium IEEE, podczas którego autorzy dowiedzą się o najlepszych praktykach w zakresie przygotowywania manuskryptu, poruszania się po procesie składania publikacji w czasopiśmie oraz o ważnych wskazówkach dotyczących tego, jak uzyskać publikację. Omówione zostaną również możliwości, jakie mają autorzy i instytucje akademickie, aby zwiększyć widoczność i wpływ swoich badań poprzez publikowanie w wielu opcjach otwartego dostępu dostępnych w IEEE.

W webinarium wezmą udział wybitni autorzy, redaktorzy i profesorowie: dr Saifur Rahman z Virginia Polytechnic Institute and State University (USA) oraz dr Josep M. Guerrero z Aalborg University (Dania). W oparciu o swoje ogromne doświadczenie redakcyjne, przedstawią oni krytyczne spostrzeżenia na temat procesu recenzowania i zgłaszania prac przez IEEE oraz wskazówki dotyczące tego, na co redaktorzy zwracają uwagę w przy ocenie wniosków. Inni prelegenci reprezentujący IEEE przedstawią takie tematy, jak programy IEEE open access dla instytucji, strategie badawcze z wykorzystaniem IEEE Xplore Digital Library, narzędzia dla autorów i inne ważne zasoby dla autorów.