Informacje dla studentów


ul. Arciszewskiego 22 A
76-200 Słupsk
Tel.: (59) 84 05 382 w. 382

 

UWAGA !!! zmiana adresu e-mail
e-mail: studiumwf@apsl.edu.pl (centrumcsr.wf@apsl.edu.pl - e-mail ważnyc do końca stycznia)

Poniższy adres dotyczy tylko przedstawiania zgłoszeń dotyczących udziału w rozgrywkach sportowych i imprezach organizowanych przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu: studiumwf.zapisy@apsl.edu.pl

 

 

Kierownik:
dr Robert Bąk – robert.bak@apsl.edu.pl

Pracownicy dydaktyczni:
mgr Małgorzata Bieńkowska – malgorzata.bienkowska@apsl.edu.pl
mgr Marek Pasławski – marek.paslawski@apsl.edu.pl
mgr Bronisław Siluk – bronislaw.siluk@apsl.edu.pl

Pracownicy administracyjni:
mgr Halina Pilecka – halina.pilecka@apsl.edu.pl

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu jest międzywydziałową jednostką organizacyjną Akademii Pomorskiej, realizującą program wychowania fizycznego, sportu i turystyki w uczelni, odpowiedzialną za jego wykonanie oraz realizowanie zajęć dydaktycznych wychowania fizycznego na wszystkich kierunkach studiów. Studenci sami wybierają formę realizacji zajęć wf spośród propozycji przedłożonych przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Ponadto realizuje ono inne formy kształcenia dla potrzeb wychowania fizycznego i sportu, jeżeli zarządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na to zezwalają, a zatwierdzone są przez Senat Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Zobacz zdjęcia z naszych imprez sportowych

Wychowanie fizyczne na wesoło

Zarząd Główny Akademicki Związek Sportowy

 


 Dyżury pracowników SWFiS

Imię i nazwisko wykładowcy Dzień tygodnia Godziny dyżuru Uwagi
dr Robert Bąk piątek 13:00 – 14:30

od 02.10.2017

mgr Małgorzata Bieńkowska

czwartek

17:00 - 18:30

od 02.10.2017

mgr Marek Pasławski poniedziałek
czwartek
20:00 - 20:45
18:00 - 18:45
od 02.10.2017 
mgr Bronisław Siluk

 poniedziałek
 piatek

10:00 - 10:45
10:30 - 11:15

od 23.10.2017


TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ
Sekcja Piłki Siatkowej zaprasza na Turniej o Mistrzostwo Akademii Pomorskiej
Drużyny składają się z min. 2 studentek i 4 studentów

Zebranie organizacyjne kapitanów drużyn 14.11.2017 r. godz.18.45 w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu (sala sportowa)


UWAGA STUDENCI NIEPEŁNOSPRAWNI
Studium Wychowania Fizycznego i Sportu tutejszej uczelni przypomina, iż studenci z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności wszystkich roczników mają możliwość uczęszczania na zajęcia ruchowe przeznaczone wyłącznie dla nich. Chętni zgłoszą się do prowadzących w trakcie tych zajęć. 

Wspomniane ćwiczenia realizowane są w następujących dniach:

 • poniedziałki godz. 16.45 – 18.15 – prowadzący  mgr Marek Pasławski
 • środy godz. 17.00 – 18.30 – prowadzący mgr Bronisław Siluk

STUDENCJI AKADEMII POMORSKIEJ W GARCZYNIE

 

W dniach 27.08.2017-1.09.2017 roku grupa studentów naszej Uczelni uczestniczyła w wyjeździe integracyjnym do Garczyna. Spotkanie zorganizowane zostało przez mgr. Marka Pasławskiego ze Studium Wychowania Fizycznego AP w Słupsku we współpracy z Koordynatorem ds. Studentów Niepełnosprawnych dr Anną Koprowicz, z Biurem ds. Kształcenia i Studentów naszej Uczelni oraz Klubem Uczelnianym AZS.

Głównym celem wyjazdu była aktywizacja studentów z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. W turnusie uczestniczyły osoby, w wieku od 20 do 75 lat. Studenci pod opieką mgr. Marka Pasławskiego i mgr Małgorzaty Bieńkowskiej aktywnie spędzali czas i korzystali z uroków pobytu nad jeziorem. W ofercie obozu adaptacyjnego były kajaki, rowery wodne, gry i zabawy sportowe, a oprócz tego był czas na długie spacery i ważne rozmowy. Wieczorami odbywały się warsztaty psychologiczne prowadzone przez dr Annę Koprowicz. Dopisała pogoda i dobre nastroje. Bardzo dobre warunki, życzliwość kierownictwa i całego personelu obozu w Garczynie przyczyniły się do wielu uśmiechów naszych studentów. Ich opinie potwierdzają, że ten wyjazd integracyjny stał się wspaniałą formą odpoczynku, okazją do nowych znajomości i wielu radości. Serdecznie za nie dziękujemy, mając nadzieję, że impreza ta przerodzi się w cykliczne spotkania!

Fotorelacja: https://onedrive.live.com/?authkey=%21AGOMdZKhfoB0L1o&id=CC48C393EF989BDD%212444&cid=CC48C 393EF989BDD

Zdjęcia - Dominik Windorpski


LICEALIADA NA SPORTOWO 25.05.2017 r.

W ramach XIV BFN Studium Wychowania Fizycznego i Sportu zorganizowało turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych (3 dziewczyny + 3 chłopców) o puchar JM Rektora Akademii Pomorskiej. W turnieju wzięły udział zespoły szkół ponadgimnazjalnych. Zawody przyniosły dużo dobrej zabawy, nie zabrakło również sporych emocji. Turniej stał na wyrównanym i wyjątkowo wysokim poziomie.

I miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące, opiekun mgr Marek Rynda – najlepsi zawodnicy: Maria Majewska i Sebastian Bielecki.

II miejsce zajęło V Liceum Ogólnokształcące, opiekun mgr Bogumiła Krzysztofowicz – najlepsi zawodnicy: Daria Baranowska i Bartosz Krauze.

III miejsce zajął Zespół Szkół Agrotechnicznych, opiekun mgr Michał Tęsny– najlepsi zawodnicy: Kinga Toryn i Patryk Borowski.

IV miejsce zajęło II Liceum Ogólnokształcące, opiekun mgr Mariusz Szczechowicz – najlepsi zawodnicy: Martyna Szabat i Wiktor Olszewski.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok Wykładowcy SWFiS


Zapraszamy studentów Akademii Pomorskiej na tegoroczny wyjazd rekreacyjno-integracyjny „Zawsze razem” do Garczyna (osada kaszubska na Pojezierzu Kaszubskim, położona w województwie pomorskim, w powiecie kościerskim), do Hotelu Garczyn koło Kościerzyny położonego nad jeziorem. Organizatorem wyjazdu są Biuro ds. Kształcenia i Studentów , Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Klub Uczelniany AZS. Koszt pobytu – 450 zł. od osoby – mile widziani tu wolontariusze. Nieodpłatnie dla studentów z orzeczeniem niepełnosprawności. Zapisy od 06 czerwca 2017 do 25 czerwca 2017r. marek.paslawski@apsl.edu.pl Serdecznie zapraszamy! Kolejny taki wyjazd planowany jest zimą 2017/2018 r.

Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji u Koordynatora ds. studentów niepełnosprawnych – u dr Anny Koprowicz. anna.koprowicz@apsl.edu.pl

Na uczestników obozu czekają: 

 • Obszerne pokoje z łazienkami i TV w części hotelowej 
 • Wyżywienie – 4 posiłki dziennie 
 • Wieczorne ogniska z gitarą 
 • Spotkania integracyjne I niezapomniane wrażenia

Oferta programowa – do wyboru: 

 • nauka i doskonalenie pływania w Aqua Centrum w Kościerzynie lub jeziorze 
 • kajaki 
 • rowery wodne 
 • boule 
 • siatkówka plażowa 
 • nordic walking 
 • badminton 
 • marsz na orientację -praca z mapą 
 • zabawy terenowe 
 • warsztaty radzenia sobie ze stresem 
 • wieczorne zajęcia relaksacyjne i inne atrakcje - zgodnie z potrzebami i inwencją Uczestników, własne pomysły mile widziane...

CHĘTNYCH ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE INFORMACYJNE 5 CZERWCA 2017 r. (poniedziałek) o godz. 11.00 do sali 218, ul. Bohaterów Westerplatte 64

2017 azs wszyscy razem hotel garczyn 3


17 maja 2017 r. zespół naszej Uczelni uczestniczył w I Międzyuczelnianym Turnieju Szóstek Piłkarskich, do którego zaproszono studentów z uczelni publicznych i niepublicznych. W turnieju wzięły udział reprezentacje następujących uczelni: Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa, Wyższej Szkoły Zarządzania i Akademii Pomorskiej w Słupsku.


Impreza zorganizowana przez Akademicki Związek Sportowy odbyła się na boisku Orlik Politechniki Gdańskiej. Po bardzo dobrej grze nasi studenci zajęli pierwsze miejsce – nasze gratulacje i wielkie brawa! Wyniki I Międzyuczelnianego Turnieju Szóstek Piłkarskich:
Akademia Pomorska – Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa 5 - 0
Wyższa Szkoła Zarządzania – Akademia Pomorska 0 – 6
Akademia Pomorska – Gdański Uniwersytet Medyczny 6 - 1

szostki


10 maja br. w hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu rozegrano Mistrzostwa Akademii Pomorskiej w Słupsku w badmintonie.


O zwycięstwo walczyło czternastu mężczyzn (rozegrano dwadzieścia sześć spotkań) oraz siedemnaście kobiet (trzydzieści trzy mecze). Grano systemem do dwóch porażek; zwycięzca meczu musiał wygrać dwa sety. W niektórych przypadkach trzeba było szukać rozstrzygnięcia w secie dodatkowym. Klasyfikacja końcowa (do szóstego miejsca):

Mężczyźni
1. Sebastian Lis – pielęgniarstwo
2. Mateusz Strójwąs– fizjoterapia
3. Tomasz Zieliński – bezpieczeństwo narodowe
4. Damian Krzaczkowski
5-6. Karol Fronczak, Mateusz Kargim

Kobiety
1. Iwona Biłanicz - fizjoterapia
2. Anna Biłanicz (w fazie wstępnej wygrała z siostrą Iwoną) - fizjoterapia
3. Wiktoria Gąsiorowska – zarządzanie
4. Weronika Gołacka
5-6. Tatiana Lazorko, Patrycja Supieta

Finałem turnieju było uhonorowanie pierwszych „trójek” w danej kategorii nagrodami rzeczowymi dzięki życzliwości Prorektor ds. Kształcenia i Studentów naszej Uczelni dr hab., prof. nadzw. Danuty Gierczyńskiej oraz dzięki wsparciu ze strony drugiego sponsora Szkoły Badmintona „Badminton School”.

Organizatorem i sędzią głównym był dr Robert Bąk z SWFiS naszej Uczelni. W prowadzeniu zawodów pomagał mgr Marek Pasławski z SWFiS Akademii Pomorskiej.

Impreza, która pod względem organizacyjnym przebiegała bardzo sprawnie, była bardzo udana i dostarczyła mnóstwa emocji. Pracownicy SWFiS naszej Uczelni mają nadzieję na powtórzenie podobnych rozgrywek w przyszłym roku.

foto: Dominik Windorpski

 


azs futsal

 

 

Rozpoczęły się kolejne mistrzostwa Akademii Pomorskiej w MINI FUTSALU o Puchar Kierownika Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Z grupy A  awansował do półfinału z pierwszego miejsca zespół o sympatycznej nazwie Zjednoczeni. W tej drużynie występują studenci z Gruzji, Ukrainy i Polski. Drugie miejsce i awans zapewnili sobie studenci z trzeciego roku z Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego. Królem strzelców, zdobywając 9 bramek, został Jaroslav Kadai z Ukrainy z drużyny Zjednoczeni.

Już w środę 5 kwietnia br. o godz.18.30 swoje spotkania rozegra grupa B. 12 kwietnia odbędą się spotkania półfinałowe, a 26 kwietnia zostanie rozegrany mecz o 3 miejsce i Wielki Finał.

Rozgrywki te cieszą się dużym zainteresowaniem kibiców. Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy, Pracownicy Studium WF i Sportu oraz KU AZS


turniej badminton 2017

 

 

W dniu 10.05.2017. o godz. 15.00 w dużej sali gimnastycznej naszej Uczelni (ul. Arciszewskiego 22) rozegrane zostaną Mistrzostwa Akademii Pomorskiej w badmintonie.

W grach singlowych osobno będą startować panie, osobno panowie. Serdecznie zapraszamy naszą społeczność akademicką do udziału w turnieju. Zgłoszenia można składać poprzez adres: studiumwf.zapisy@apsl.edu.pl lub w sekretariacie Studium Wychowania Fizycznego i Sportu AP w Słupsku. Czas zgłoszeń do 07.05.2017 (do 24:00). System rozgrywek uzależniony jest od ilości chętnych. Organizator zapewnia rakietki do gry. Turniej rozgrywany będzie na trzech boiskach. Jeszcze raz – serdecznie zapraszamy!