Doktoranci

Zaproszenie do udziału w II Ogólnopolskiej Literackiej Konferencji Naukowej "Życie i twórczość polskich pisarzy i poetów"

Szanowni Państwo, zapraszamy do udziału w II Ogólnopolskiej Literackiej Konferencji Naukowej "Życie i twórczość polskich pisarzy i poetów", która odbędzie się 4 czerwca 2020 roku w Lublinie. Konferencja realizowana jest z inicjatywy Fundacji na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL.

Kilka słów o Konferencji:

Ogólnopolska Literacka Konferencja Naukowa “Życie i twórczość polskich pisarzy i poetów” to wydarzenie, którego głównym celem jest zaprezentowanie sylwetek oraz dorobku artystycznego polskich poetów i pisarzy. Ideą konferencji jest promocja nauki, integracja środowiska naukowego, a także rzetelna, akademicka dyskusja.

Podczas Konferencji będziemy debatować na temat życia oraz dorobku artystycznego współczesnych literatów, np. Szczepana Twardocha, Jerzego Pilcha, Olgi Tokarczuk czy Marcina Świetlickiego, a także przyjrzymy się klasykom ze wszystkich epok (m.in. Henrykowi Sienkiewiczowi, Janowi Kochanowskiemu, czy Bolesławowi Prusowi). Analizom mogą również podlegać teksty piosenek wybitnych artystów, będące tak samo dziełami literackimi.

Do udziału w konferencji zapraszamy studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz pasjonatów literatury.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie:   www.konferencja-literacka.pl

Uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania wystąpień zaproszonych gości, przedstawienia własnych badań w formie wystąpienia ustnego, a także wydania rozdziału w monografii naukowej.

Aby wziąć udział w konferencji należy zarejestrować się drogą elektroniczną poprzez formularz dostępny na stronie internetowej (zakładka: Rejestracja)

Wczesna tura rejestracji trwa do 19 grudnia 2019 r.