Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

Aktywna Akademia Godło

Doktoranci/doktoraty

Studenci
Akadamia Pomorska Słupsk
Konferencja - Rekonstrukcje zmian środowiska w oparciu o badania osadów jeziorno-torfowiskowych Polski północnej i osadów klifowych.

Konferencja - Rekonstrukcje zmian środowiska w oparciu o badania osadów jeziorno-torfowiskowych Polski północnej i osadów klifowych.

Zaproszenie na XI Sesję Paleolimnologiczną

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XI Sesji Paleolimnologicznej - Rekonstrukcje zmian środowiska w oparciu o badania osadów jeziorno-torfowiskowych Polski północnej i osadów klifowych.
Zapraszamy do prezentacji referatów, których tematyka dotyczy szczególnie badań jezior przymorskich, jezior odkrytych na klifach, jezior zlokalizowanych obecnie w dnie Bałtyku i torfowisk nadmorskich. Referaty o tej tematyce będą prezentowane w pierwszym dniu sesji. Zapraszamy także do prezentacji pozostałych wyników badań paleolimnologicznych i paleoekologii torfowisk.
Termin: 16 - 17 marca 2020 r. (2 dni)
Miejsce: Słupsk, Akademia Pomorska w Słupsku, ul. Słowiańska 8 (budynek Instytutu Neofilologii – Aula)
Program ramowy:
16 marca (poniedziałek) - warsztaty tematyczne; rejestracja uczestników; sesje referatowe, sesja posterowa;
17 marca (wtorek) - sesje referatowe; podsumowanie i zakończenie sesji;

     Planujemy wystąpienia w formie referatów (do 15 min) i komunikatów (do 10 min) oraz sesję posterową (jednominutowa prezentacja e-poster (PowerPoint) i tradycyjna prezentacja plakatu). Podczas sesji odbędzie się także konkurs z nagrodami na najlepszy plakat przygotowany przez młodego naukowca (magistrant, doktorant). Organizatorzy planują także zorganizowanie w pierwszym dniu sesji, przed południem, warsztatów:
„Podstawy analizy kopalnych wioślarek” (maksymalnie 8 - 10 miejsc) oraz warsztaty "Nowoczesne techniki analizy chemicznej osadów" (maksymalnie 12 miejsc) trwające około 2h.
Udział w sesji jest bezpłatny.
Zgłoszenia prosimy przesyłać do 7 lutego 2020 r. na adres e-mail: sesja.paleo@apsl.edu.pl.

Znajdziesz nas tutaj