Aktywna Akademia Godło
Zdalne obrady Konferencji Rektorów Uczelni Pedagogicznych

W dniu dzisiejszym (21.09.2021r.) odbyły się kolejne obrady Konferencji Rektorów Uczelni Pedagogicznych w formie zdalnej.

Konferencja ma charakter cykliczny i jest organizowana od 30 lat.

Podczas spotkania poruszono wiele ważnych tematów, a także przedstawiono wspólny projekt dotyczący kształcenia nauczycieli - inicjatywę Profesora Andrzeja Urbanka, Prorektora ds. Kształcenia Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Projekt otrzymał roboczą nazwę Teacher of Future School. Celem projektu jest stworzenie innowacyjnego w skali kraju systemu kształcenia ustawicznego nauczycieli opartego na pracy z małymi grupami i zindywidualizowanymi ścieżkami kształcenia studentów. Program ten stworzy ponadto możliwość przygotowania nauczycieli dla „szkół przyszłości”, których ewolucję przyśpieszyła pandemia COVID-19.

Trzymamy kciuki za pomyślną realizację projektu!