Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Radio Słupsk - słuchaj, komentuj, rozmawiaj
Godło
Akadamia Pomorska Słupsk
Zaproszenie na spotkanie z dr Joanną Ostrowską

Zaproszenie na spotkanie z dr Joanną Ostrowską

Zapraszamy 8 marca o godz. 11:00 do auli nr 414 Akademii Pomorskiej w Słupsku przy ul. Bohaterów Westerplatte 64 na wykład dr Joanny Ostrowskiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego,

z Instytutu Judaistyki oraz na promocję jej najnowszej książki pt. „Przemilczane. Seksualna praca przymusowa w czasie II wojny światowej”.

            Na spotkanie z Autorką zapraszamy 8 marca br. o godz. 17:00 do Kawiarni artystycznej ANTRAKT przy ul. Kilińskiego 11  w Słupsku.            

              Joanna Ostrowska – doktor nauk humanistycznych w zakresie historii (Wydział Historyczny UJ), absolwentka Instytutu Sztuk Audiowizualnych UJ, Katedry Judaistyki UJ i Gender Studies UW. Studiowała również produkcję filmową i telewizyjną na PWSFTviT w Łodzi. Wykładała m.in. w Katedrze Judaistyki UJ, na Gender Studies UW i na Studiach polsko-żydowskich IBL PAN. Zajmuje się tematyką związaną ze zjawiskiem przemocy seksualnej w trakcie II wojny światowej i zapomnianymi ofiarami nazizmu. Krytyczka filmowa i selekcjonerka Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Pracowała jako dramaturg przy spektaklach teatralnych Małgorzaty Wdowik i Marty Ziółek.

image alt text

 

Znajdziesz nas tutaj