Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

KDN - Konstytucja Dla Nauki
Wybory
2020
Godło
Akadamia Pomorska Słupsk
Zaproszenie na spotkanie z cyklu HISTORYCZNYCH CZWARTKÓW

Zaproszenie na spotkanie z cyklu HISTORYCZNYCH CZWARTKÓW

13 grudnia 2018 roku o godz. 18.00 Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu HISTORYCZNYCH CZWARTKÓW, podczas którego odbędzie się premiera filmu Marcina Prusaka - doktoranta naszej Uczelni, dziennikarza Radia Koszalin/Oddział w Słupsku i Stanisława Balcerzaka „Słupskie Powstanie Warszawskie”.

             Baszta Czarownic, al. F. Nullo 8 w Słupsku

     Spotkanie poprowadzi Tomasz Częścik. Dlaczego po zakończeniu II wojny światowej powstańcy warszawscy rozpoczynali życie w Słupsku? Ilu ich było i jak duży wkład wnieśli w budowę polskiego Słupska? Jakie ślady zostały w Słupsku po powstańcach? Skąd się wziął fenomen organizowania w Słupsku rekonstrukcji Powstania Warszawskiego? Odpowiedzi na te pytania poszukuje film Słupskie Powstanie Warszawskie.Scenariusz i reżyseria: Marcin Prusak. Zdjęcia i montaż: Stanisław Balcerzak

         Projekt zrealizowany w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Słupska. Zrealizowano przy pomocy finansowej województwa pomorskiego.

             Historyczne czwartki w Słupsku to spotkania cykliczne, które odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca w Galerii Kameralnej lub Baszcie Czarownic. Wstęp wolny. Zapraszamy!

 

 

 

 

 

Znajdziesz nas tutaj