Zapraszamy na studia - kosmetologia

Zapraszamy na studia w naszej Uczelni na kierunku kosmetologia.

Celem studiów w Akademii Pomorskiej na kierunku kosmetologia jest wykształcenie specjalistów, którzy posiadają teoretyczną i praktyczną wiedzę pozwalającą na wykonywanie zabiegów kosmetycznych m.in. zabiegów rewitalizacji skóry, zabiegów opóźniających procesy starzenia oraz upiększania i korygowania skóry, a także dokonują perfekcyjnego doboru kosmetyków oraz wskazują ich zastosowania w oparciu o wiedzę farmakologiczną oraz profesjonalnie posługują się aparaturą fizykalną stosowaną w zabiegach kosmetycznych. W ramach tego kierunku studenci nabywają umiejętności praktyczne w zakresie: poprawy stanu fizjologicznego skóry i całego ciała, działania w ścisłej współpracy z personelem medycznym (dermatologiem, alergologiem, chirurgiem plastycznym) podczas dokonywania zabiegów pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo. Na poszczególnych etapach kształcenia nauka na tym kierunku studiów obejmuje także zagadnienia z zakresu: estetyki, promocji zdrowia, fizjoterapii i masażu, chemii kosmetyków, receptury kosmetycznej, organizacji gabinetu kosmetycznego, zarządzania i marketingu w kosmetologii oraz etyki zawodowej. Zdobyta wiedza pozwala po studiach na kierunku kosmetologia również na samodzielne organizowanie, urządzanie, wyposażanie i prowadzenie gabinetu kosmetycznego.

Absolwenci Akademii Pomorskiej po studiach na tym kierunku są merytorycznie i praktycznie przygotowani do wykonywania zawodu kosmetologa w gabinetach kosmetycznych o pełnym zakresie świadczonych usług. W oparciu o przygotowanie ogólne oraz zdobytą wiedzę praktyczną mogą podjąć pracę w rozwijającym się sektorze usług związanych z odnową biologiczną, np. w salonach piękności, profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, klubach fitness, a także w ośrodkach promocji zdrowia i higieny osobistej.

Zapraszamy na stronę: