Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

Aktywna Akademia Godło Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
XI Sesja Paleolimnologiczna  "Rekonstrukcje zmian środowiska w oparciu o badania osadów jeziorno-torfowiskowych Polski północnej i osadów klifowych"

XI Sesja Paleolimnologiczna "Rekonstrukcje zmian środowiska w oparciu o badania osadów jeziorno-torfowiskowych Polski północnej i osadów klifowych"

W dniu 07.06.2021 odbyła się w Akademii Pomorskiej w Słupsku, XI Sesja Paleolimnologiczna  "Rekonstrukcje zmian środowiska w oparciu o badania osadów jeziorno-torfowiskowych Polski północnej i osadów klifowych" zorganizowana przez pracowników Instytutu Biologii i Nauk o Ziemi.

Sesja przeprowadzona została w formie on–line. Tematem przewodnim XI Sesji Paleolimnologicznej były multidyscyplinarne badania różnowiekowych osadów jeziornych, mokradeł i torfowisk. W Sesji wzięło udział 45 osób z różnych jednostek naukowych, m.in. z Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytetu Szczecińskiego, Państwowego Instytutu Geologicznego itd. Podczas sesji zaprezentowano 24 referaty, komunikaty i postery. Rozstrzygnięto również konkurs na najlepszą prezentację Młodego Naukowca – zwycięzcom gratulujemy!  

Znajdziesz nas tutaj