Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

Aktywna Akademia Godło
Akadamia Pomorska Słupsk

Wykładowcy Akademii Pomorskiej w Słupsku zrealizowali mobilności dydaktyczne w ramach Programu Edukacja- Komponent II.

Po długim czasie oczekiwania, spowodowanym ograniczeniami pandemicznymi, udało nam się rozpocząć realizację  projektu „Program Edukacja”, finansowanego z Funduszy Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) i budżetu państwa.

Fundusze EOG stanowią wkład Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w tworzenie zielonej, konkurencyjnej i integracyjnej Europy.

 

Pracownicy naukowi Akademii Pomorskiej w Słupsku zrealizowali wyjazdy dydaktyczne na Agder University w Kristiansand w Norwegii. W październiku będziemy gościć kadrę reprezentującą naszego norweskiego partnera.

 

Głównym celem Programu jest zmniejszenie różnic gospodarczych i społecznych w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych między Polską a Państwami-Darczyńcami (Islandia, Liechtenstein, Norwegia) w dziedzinie edukacji.

Działania programu mają na celu wzmocnienie potencjału ludzkiego i poszerzenie wiedzy w Polsce.

 

Realizacja wymiany naszej kadry dydaktycznej to doskonała okazja do rozwoju kompetencji, a także do nawiązania kontaktów niezbędnych do realizacji międzynarodowych projektów badawczych.

 

Galeria

Znajdziesz nas tutaj