KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Wizyta w koszalińskim Wydawnictwie Artystycznym

8 kwietnia br. grupa studentów III roku Filologii polskiej - w ramach zajęć z przedmiotu Sztuka książki - uczestniczyła w zorganizowanym przez dr hab. Elżbietę Kal, prof. AP, wyjeździe do Wydawnictwa Artystycznego Kurtiak & Ley w Koszalinie.

Po wysłuchaniu wprowadzenia można było zobaczyć, rozwinąć lub przekartkować dzieła wytwarzane ręcznie – od papirusowych zwojów, przez faksymile Kodeksu Behema po unikatowe wydania, np. pachnących woluminów poezji i książek-przedmiotów o oryginalnych formach i na nietypowych nośnikach. W pracowni introligatorskiej studenci poznali proces wytwarzania i zdobienia książek. Swoją obecność utrwalili wpisem do Księgi Pamiątkowej  i przekazaniem drobnych upominków od Akademii Pomorskiej  Właścicielom Wydawnictwa Artystycznego. Dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili realizację tego przedsięwzięcia.

Zob. zdjęcia: