KDN - Konstytucja Dla Nauki Aktywna Akademia
Wigilia dla studentów międzynarodowych

19 grudnia 2019 r. w Teatrze Władca Lalek w Domu Studenckim nr 3 na terenie Akademii Pomorskiej w Słupsku z inicjatywy pracowników Biura ds. Nauki - Pań Emilii Treszczyńskiej i Marii Rybakowskiej - zorganizowano Wigilię dla studentów międzynarodowych, którzy studiują w słupskiej Uczelni w ramach wymiany studenckiej w programie Erasmus+.

Świąteczną wieczerzę w formule otwartej dla studentów Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz mieszkańców miasta uświetniły koncert pastorałek w wykonaniu poety Grzegorz Chwieduka z zespołem oraz instrumentalne wersje polskich kolęd w wykonaniu mgr. Zbigniewa Gacha (Dyrektor GOK Gminy Słupsk). Atrakcjami kulinarnymi był barszcz przygotowany przez Mistrza Ceremonii Pana Alberta Zielonkę, a także tradycyjne dania kuchni tureckiej oraz polskiej.

Spotkanie, w którym wziął udział Prorektor ds. Nauki dr hab. inż. Aleksander Astel, prof. AP, było okazją do poznania zwyczajów świątecznych z innych krajów. Podczas Wigilii zorganizowano licytację drzeworytów sakralnych,  z której dochód przeznaczono na odbudowę domu słupskiego społecznika Pana Ireneusza Borkowskiego.

Zob. zdjęcia: