Przejdź do treści strony

Akademia Pomorska w Słupsku

Aktywna Akademia Godło Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
Warsztaty Ligi Matematycznej w Akademii Pomorskiej

Warsztaty Ligi Matematycznej w Akademii Pomorskiej

W ramach obchodów 50-lecia Akademii Pomorskiej w auli Instytutu Matematyki odbyły się warsztaty Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego. 14 marca br. gościliśmy uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów.

        Komisja Konkursowa rozwiązywała zadania z etapów domowych i półfinału konkursu, wskazując najczęściej występujące błędy i prezentując najciekawsze, najbardziej zaskakujące i trafne rozwiązania. Dzień ten był szczególny również ze względu na obchodzone wówczas na całym świecie święto najstarszej stałej matematycznej,  liczby  π.

      15 marca br. odbyły się warsztaty dla uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych. Natomiast 20 marca br. gościliśmy uczniów szkół ponadpodstawowych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, uczestnicy konkursu zgłaszali swoje uwagi, sugestie i wątpliwości w trakcie rozwiązywania zadań. Oczywiście wszyscy z niecierpliwością czekają już na XVIII Wielki Finał Ligi Matematycznej, który odbędzie się 26 marca 2019 roku.

      Warsztaty prowadzili pracownicy Instytutu Matematyki: dr Irena Domnik, dr Małgorzata Turowska oraz dr Stanisław Kowalczyk.

Zob. zdjęcia:

 

Znajdziesz nas tutaj